VW

Aktualnie jesteś tutaj: Auta Elektryczne VW
Sortuj po: Najtansze


VW e-Golf

 

Napędem e-Golfa zajmuje się silnik elektryczny o mocy 85 kW, co daje nam 115 KM oraz moment obrotowy 270 Nm. Maksymalna prędkość obrotowa to 12 tys. obr./min. W związku z tym w zupełności wystarcza jednobiegowa przekładnia z mechanizmem różnicowym i mechaniczną blokadą postojową. Układ napędowy został stworzony w Niemczech, w zakładach Volkswagena w Kassel. Energia pochodzi z baterii litowo-jonowej składającej się z 264 ogniw o pojemności energetycznej 24,2 kWh i ważących 318 kg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technika Volkswagena

Volkswagen zmieścił wszystkie elementy napędu elektrycznego w miejscu gdzie normalnie znajduje się silnik i niepotrzebny w tym przypadku układ wydechowy oraz zbiornik paliwa.

Darmowa konsultacja

 
 
 

Idea upraszczania

Ekran pokazuje kilka informacji dotyczących gospodarki energią, ale nie przytłacza niepotrzebnymi nikomu grafikami.

Darmowa konsultacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szybkie ładowanie

 

Baterie można ładować na kilka sposobów. Maksymalnie 13 godzin zajmuje ładowanie z sieci domowej 230V. Opcjonalny Wallbox ładujący prądem o mocy 3,6 kW pozwala zregenerować baterię w 8 godzin. Ponadto e-Golf może być przygotowany opcjonalnie do ładowania CCS (Combined Charging System) prądem stałym. W tym przypadku bateria ładowana jest przez specjalne stacje CCS z mocą nawet 40 kW. Naładowanie do poziomu 80% trwa około 30 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filozofia stylistyki

Funkcja e-Manager pozwala na zaprogramowanie maksymalnie trzech czasów wyjazdu i ładowania. O podanej przez użytkownika godzinie samochód zapewni ustawiony stan naładowania baterii oraz ustawioną wcześniej temperaturę wnętrza. Możliwe jest zarówno nagrzanie jak i schłodzenie wnętrza podczas ładowania przy użyciu seryjnej klimatyzacji postojowej.

 
 
 

VW eDrive

Przed kierowcą znajdziemy kilka wskaźników pozwalających kontrolować jazdę i tempo zużywania baterii. Zamiast obrotomierza mamy wskaźnik obciążenia i rekuperacji energii z hamowania. Hamowanie można realizować zarówno układem hamulcowym jak i napędowym, dostosowując jego siłę drążkiem tak jak w tradycyjnych samochodach podczas redukcji. Jednak hamowanie silnikiem elektrycznym może być na tyle intensywne, że uruchamia światła stop.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazdy autonomiczne Gorzów Wielkopolski, ładowarki EV Biała Podlaska, ładowarki samochodów elektrycznych Toruń