Mercedes-Benz otwiera fabrykę akumulatorów

[2017-08-07] Mercedes-Benz otwiera fabrykę akumulatorów

 500 milionów euro zainwestuje Mercedes-Benz w fabrykę akumulatorów litowo-jonowych do aut elektrycznych. Przy okazji rozpoczęcia tej inwestycji prezes zarządu Daimler AG – Dieter Zetsche zadeklarował, że: „do 2022 roku będziemy mieli więcej niż 10 elektrycznych samochodów osobowych w ofercie. Kontynuowana będzie też hybrydyzacja naszej floty".
Do 2025 roku pojazdy elektryczne będą stanowiły od 15 do 25 proc. całej produkcji samochodów we wszystkich segmentach.
Nowa fabryka znajduje się o. 50 km od Drezna, w Saksonii. Zatrudni tysiąc pracowników. Pierwsze akumulatory do aut elektrycznych powstaną w niej w połowie 2018 roku.
Firma zapowiada także wprowadzanie nowej generacji akumulatorów 48-woltowych, zdolnych do zasilania skomplikowanych układów elektrycznych i elektronicznych aut.
Mercedes prowadzi także próby z elektrycznymi pojazdami użytkowymi – dostawczakami, autobusami, a nawet ciężkimi ciężarówkami.
Mercedes pracuje także nad pojazdami autonomicznymi – zdolnymi poruszać się po ulicach i drogach bez udziału kierowcy. Pierwszym modelem przystosowanym do jazdy autonomicznej w przyszłości jest nowa klasa E.

Zródło: www.m.auto-swiat.pl

Zródło: zdj.: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki samochodów elektrycznych, Punkty ładowania aut elektrycznych, Nissan e-NV200 Białystok