Nowe Audi A8 zaplanowane na 2018 rok

[2017-07-27] Nowe Audi A8 zaplanowane na 2018 rok

Audi A8 to jedna z tych limuzyn, które jako pierwsze wdrażają na rynek nowe technologie i prezentują dotychczas niespotykane koncepcje. Producent zapowiada bardzo dużo zmian tych stylistycznych jak i silnikowych, w modelu przygotowanym na rok 2018.
Samochód zewnętrznie będzie inspirowany stylistyką futurystycznego modelu Prologue Concept. Znakiem rozpoznawczym ma być sześciokątny grill z chromowanymi listwami poprzecznymi czy całkowicie nowe oświetlenie w technologii LED.

Audi A8 hybrid

Audi A8 łączy wydajność porównywalną z silnikiem sześciocylindrowym z zużyciem paliwa motoru czterocylindrowego. Jednostka 2.0 TFSI wespół z silnikiem elektrycznym generują 245 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy to 480 Nm. Od 0 do 100 km/h hybrydowe A8 rozpędza się w 7,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 235 km/h. Przy tym flagowy okręt marki Audi zadowala się średnio jedynie 6,3 l paliwa na 100 km.

Audi A8 hybrid jest hybrydą równoległą. Silnik spalinowy oraz silnik elektryczny zostały zamontowane bezpośrednio jeden za drugim i w razie potrzeby mogą współpracować za pomocą tego samego sprzęgła. Napęd, poprzez zmodyfikowaną ośmiobiegową przekładnię tiptronic, skierowano na przednie koła. Akumulator litowo-jonowy znajdujący się z tyłu pojazdu dostarcza 1,3 kWh energii. Chłodzony jest powietrzem, a system chłodzenia w razie potrzeby przełącza się pomiędzy dwoma trybami pracy.
Napęd elektryczny pozwala Audi A8 hybrid na pokonanie około trzech kilometrów przy prędkości 60 km/h. Prędkość maksymalna przy użyciu wyłącznie napędu elektrycznego wynosi 100 kilometrów na godzinę. Kierowca może wybierać między trzema programami jazdy. Hybrydowy menedżer, będący jednostką sterującą układu przeniesienia napędu, wybiera najbardziej odpowiedni z pięciu trybów pracy.

Masa własna 1870 kg sprawia, że Audi A8 hybrid jest najlżejszą limuzyną hybrydową w swojej klasie. Taki wynik to efekt zarówno niskiej wagi dodatkowych komponentów hybrydowych (ok. 130 kg), jak i lekkiej karoserii. Wykonana z aluminium, w technologii ASF (Audi Space Frame), waży tylko 231 kg. Również układ jezdny modelu A8 hybrid jest zrobiony z lekkich materiałów. Wahacze zostały wykonane ze stopów metali lekkich, układ kierowniczy korzysta ze specjalnego elektromechanicznego napędu. System regulacji dynamiki jazdy Audi drive select oraz zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension wraz regulowanym systemem amortyzacji, znajdują się w standardzie.

Żródło: moto.wp.pl

 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochód elektryczny, Montaż stacji ładowania Bielsko Biała, Domowa stacja samochodów elektrycznych