Tesla Model 3 wkrótce u wlaścicieli

[2017-07-21] Tesla Model 3 wkrótce u wlaścicieli

Model 3, reklamowany jako pierwsze auto Tesli „dla mas”, został niedawno wyprodukowany , natomiast 28 lipca odbędzie się specjalna impreza, podczas której 30 egzemplarzy trafi bezpośrednio do właścicieli. Głównym przełomem jest cena – najtańsza Tesla Model 3 będzie kosztować 35 000 dolarów. Po uwzględnieniu ulgi podatkowej wynoszącej w USA 7 500 $ Model 3 kosztuje jedynie 27 000 $. Dla porównania, ceny Modelu S zaczynają się od 75 000 $, co dotychczas czyniło samochód elektryczny luksusowym i dostępnym dla niewielu.

Tańsza Tesla w masowej produkcji

Przewiduje się, że w sierpniu zostanie wyprodukowane i sprzedane 100 egzemplarzy. We wrześniu linię produkcyjną opuści prawdopodobnie 1500 sztuk, natomiast w grudniu na rynek zostanie wprowadzone 20 000. Tesla umożliwia składanie zamówień z dużym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej, gdzie można zamawiać wysoce zindywidualizowane modele. Tesla działa na rynku już czternaście lat, warto jednak zwrócić uwagę, że nie ma doświadczenia w produkcji i sprzedaży samochodów na masową skalę. Mimo to z pewnością można stwierdzić, że wraz z wprowadzeniem pierwszego „komercyjnego”, tańszego modelu – samochodu elektrycznego „dla ludu” – model działania Tesli przesunie się nieco w stronę masowej produkcji. Zwłaszcza, że Tesla 3 jest modelem, na który złożono do tej pory najwięcej zamówień – dowodzi to, że istnieje zapotrzebowanie na samochody elektryczne w bardziej przystępnych cenach, niż dotychczas.

Nowoczesny design, wygoda i komfort jazdy

Dla większości użytkowników samochodów elektrycznych najważniejszym parametrem jest zasięg – nikt nie chce utknąć w szczerym polu z powodu rozładowanego akumulatora. Model 3 umożliwia przejechanie ok. 350 km na jednym ładowaniu, co powinno wystarczyć na większość codziennych podróży. Wprawdzie głównym targetem samochodów elektrycznych są osoby mieszkające w miastach lub podróżujące na niewielkich dystansach, polscy właściciele Tesli zapewniają, że możliwa jest np. podróż z Krakowa nad morze, po odpowiednim rozplanowaniu przejażdżki z uwzględnieniem ładowania samochodu. Tesla Model 3 rozpędza się do prędkości 100 km/h w czasie niespełna 6 sekund. Innym atutem jest szybkie ładowanie. Droższe wersje będą oferowały szybsze przyspieszenie i znacznie większy zasięg. Model 3 jest jednym z pierwszych samochodów bez liczników – posiada za to 15 – calowy ekran dotykowy, na którym wyświetlane są informacje, nawigacja i multimedia. Samochód posiada autopilota, choć trzeba dopłacić za jego dodatkowe funkcje. Design również robi wrażenie – nie tylko opływowe kształty, ale również przeszklony dach z jedynie dwiema belkami. Tylne siedzenia znajdują się nieco wyżej niż przednie ze względu na płaskie baterie umieszczone pod nimi.

Na Zachodzie dotychczasowi użytkownicy samochodów elektrycznych martwią się, że wprowadzenie masowego modelu może doprowadzić do kolejek przy stacjach ładowania. Odpowiedzią Tesli są plany budowy znacznie większej ilości SuperChargerów. Podobnie w naszym kraju, wraz ze skonstruowaniem polskiego samochodu sieć ładowarek również będzie rozbudowywana. Podczas gdy obecni właściciele Tesli obawiają się o zatłoczone stacje ładowania, znacznie większa ilość osób cieszy się z wprowadzenia tańszego modelu Tesli – jest on nadzieją dla wielu na posiadanie własnego, bezemisyjnego samochodu. Jak przyznaje jeden z polskich użytkowników modelu S, „jazda elektrycznym autem jest znacznie bardziej komfortowa (niż tradycyjnym), dużo lepiej się prowadzi, szybko przyspiesza – nie wyobrażam sobie powrotu do samochodu na benzynę, to byłby powrót do przeszłości”.

Źródło: www.globenergia.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę CentroEnergia, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych Elbląg, ładowarki aut elektrycznych, ładowarki samochodów elektrycznych