Stacje ładowania AE pod biurem Porsche

[2017-07-19] Stacje ładowania AE pod biurem Porsche

Porsche jeszcze nie ma żadnego, w pełni elektrycznego samochodu w ofercie. Pod siedzibą firmy postawiono jednak niezwykle szybkie stacje ładowania, które w 15 min pozwolą na dodatkowe kilkaset kilometrów jazdy.
Niemieckie Porsche ma już w ofercie sportową hybrydę - Porsche 918 z dwoma elektrycznymi i jednym spalinowym motorem o łącznej mocy 889 KM. Porsche jest także autorem pierwszego na świecie auta hybrydowego z 1900 roku.
Obecnie należąca do koncernu Volkswagen AG marka pracuje już jednak nad pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem o nazwie Mission E.
600 - konne auto elektryczne z napędem na obie osie ma rozpędzać się do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy i pojechać maksymalnie 250 km/h. Zasięg auta to niespełna 500 km, jednak maszyna ma być wyposażona w system szybkiego ładowania, który napełni akumulatory do 80 proc. w 15 minut.
Auto wyjedzie na drogi najwcześniej w 2019 roku, jednak przed nowym biurem firmy w Berlinie już pojawiły się dwie kompatybilne stacje ładowania.
Poinformował o tym Kfz-betrieb. Ładowarki o napięciu 1000 V i natężeniu równym 400 A będą mogły uzupełniać energię w nadchodzącym aucie przy parametrach 800 V i 350 kW. Energia będzie transportowana przez specjalny, chłodzony cieczą kabel.
Porsche zdecydowanie wyprzedził konkurentów budując tak zaawansowane stacje ładowania. Producent mówi, że ładowarki powstały z myślą o nadchodzących modelach samochodów. Obecne mogą cieszyć się maksymalnym prądem o mocy 150 kW.
Stacje będą w stanie w przyszłości uzupełnić energię w Porsche Mission E do 80 proc. w 15 min. To dodatkowe 400 km zasięgu. Tymczasem ładowarki Tesli oferują jak na razie 120 kW mocy.

Żródło: www.next.gazeta.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Akceptuje regulamin i politykę prywatności

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2016 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Domowa stacja samochodów elektrycznych Konin, Publiczne stacje ładowania Łódź, Mercedes EQ Opole