Darmowe parkowanie dla aut elektrycznych

[2017-04-28] Darmowe parkowanie dla aut elektrycznych

 Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych ma wspierać realizację rządowego planu rozwoju elektromobilności.Zakłada m.in. konkursy na budowę infrastruktury ładowania w 32 gminach powyżej 100 tys. mieszkańców. Resort Energii przewiduje powstanie ponad 6 tys. punktów ładowania normalnej mocy i ok. 400 szybkich punktów ładowania.
W projekcie znalazło się mnóstwo zachęt do kupowania i korzystania z aut elektrycznych. To m.in. objęcie ich zerową stawką akcyzy.
W projekcie zaproponowano też, w przypadku przedsiębiorców, podwyższenie kwoty amortyzacji dla pojazdów elektrycznych.
Zakłada on także, że postój samochodów elektrycznych w strefach płatnego parkowania będzie darmowy. Obecnie takie prawo przysługuje wyłącznie np. Policji, BOR, CBA, ABW, służbom ratowniczym czy wojsku.
Na mocy ustawy, samochodami elektrycznymi można byłoby poruszać się także po buspasach.
Dokument daje też samorządom możliwość wprowadzenia „stref zeroemisyjnych”.
Projekt przewiduje również szereg korzyści dla dostawców usług ładowania, m.in. nieodpłatne udostępnienie stanowisk postojowych przy punktach ładowania czy zwolnienie z podatku od nieruchomości punktów ładowania oraz stacji paliw z co najmniej dwoma szybkimi punktami ładowania.
Ministerstwo Energii, że do 2025 r. w gminach powyżej 50 tys. mieszkańców trzy na dziesięć samochodów to będą pojazdy elektryczne. Co więcej, co drugi pojazd we flocie administracji rządowej i centralnej też ma być na prąd. Podobnie, do 2028 r., 30 proc. autobusów w miastach.
Konsultacje projektu ustawy mają potrwać do końca maja. Ministerstwo Energii liczy, że ustawa wejdzie w życie od 1 stycznia 2018                                                                  .

Żródło: seo.org.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody elektryczne Olsztyn, Dystrybutor aut elektrycznych Słupsk, Golf e Elbląg