Francja - najwyższa sprzedaż aut elektrycznych

[2017-03-28] Francja - najwyższa sprzedaż aut elektrycznych

Liczba zarejestrowanych nowych samochodów elektrycznych (kupionych od 2010r.) we Francji dobiła w drugiej połowie marca do znaczącego poziomu 100.000. Z komunikatu AVARE wynika, że jest to najwyższy wynik w Europie.

Poziom 100 tys. świętowano wcześniej w Norwegii (grudzień 2016), ale był to ogół rejestracji czyli także auta używane z prywatnego importu oraz szczątkowa sprzedaż sprzed 2010r. (wcześniejszy wpis).

We Francji, oprócz 100 tys. EV, jeździ też ponad 17 tys. PHEV.

Sprzedaż EV we Francji w ubiegłym roku wyniosła ponad 27 tys. (wcześniejszy wpis), przekraczając 1% sprzedaży samochodów. Szerzej, elektryfikacja transportu to proces który będzie przebiegał przez pokolenia. Na razie we Francji, która potrafi do aut dopłacać poprzez państwowy interwencjonizm nawet 10 tys. EUR odnotowuje się, że EV stanowią około ćwierć procenta wszystkich samochodów na drogach. 

 

Zródło: www.samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ładowarki ABL Stalowa Wola, Nissan e-NV200, Pojazdy EV Biała Podlaska