Rimac Automobili Concept_One

[2017-03-14] Rimac Automobili Concept_One

Chorwacka firma Rimac Automobili nie próżnuje, prezentując na wystawie w Genewie udoskonaloną i jeszcze mocniejszą wersję modelu Concept_One. Osiągi co prawda nie dorównają wersji torowej Rimac Concept_S, ale dodatkowe 100 kW mocy i 8 kWh energii to wyraźny krok naprzód.

Concept_One z rocznika 2018 będzie dysponował mocą 900 kW, pochodzącą z czterech silników trakcyjnych, z których każdy indywidualnie i niezależnie napędza jedno koło, pod nadzorem systemu Rimac Torque Vectoring System. Sumaryczny maksymalny moment obrotowy wynosi 1600 Nm. Pakiet akumulatorów gromadzi 90 kWh energii.

Taki zestaw wystarcza, aby auto mogło przejechać 350 km na jednym naładowaniu. Prędkość maksymalna sięga 355 km/h. Największe wrażenia sprawiają jednak przyspieszenia:

0-100 km/h w 2,5 s
0-200 km/h w 6 s
0-300 km/h w 14 s
Negatywem jest nieco większa masa auta (o 50 kg), która wynosi teraz około 1900 kg.

Ciekawostką jest tylny zestaw napędowy, którego dwa silniki łącznie charakteryzują się mocą chwilową 654 kW i 848 Nm momentu obrotowego przy masie zaledwie 115 kg (w przeliczeniu 5,7 kW/kg). Maksymalna prędkość obrotowa silników wynosi 12.000

obr

 

 

 

 

./min. 

Zródło: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor pojazdów elektrycznych Olsztyn, Tesla Polska Wrocław, Stacje ładowania samochodów elektrycznych Poznań