Bezstykowe ładowanie mocą 30 kW z użyciem CHAdeMO

[2017-03-14] Bezstykowe ładowanie mocą 30 kW z użyciem CHAdeMO

W Niemczech firmy Integrated Infrastructure Solutions GmbH (INTIS) i THD (członek Stowarzyszenia CHAdeMO) opracowały bardzo interesujący system bezstykowego ładowania, wykorzystujący standard CHAdeMO.

Na pierwszy rzut oka „bezstykowe CHAdeMO” wprawia w konsternację, ale w istocie chodzi jedynie o wykorzystanie stałoprądowego toru ładowania CHAdeMO i interfejsu komunikacyjnego (między innymi informacje sterujące z pakietu o dopuszczalnym napięciu/prądzie ładowania). Opracowany system bezstykowego ładowania emuluje stykowe połączenie CHAdeMO, dzięki czemu taki zestaw można zainstalować w dowolnym samochodzie z CHAdeMO, praktycznie nie ingerując w żadne sposób w pojazd i jego system zarządzania akumulatorami.

Co ważniejsze, możliwe staje się ładowanie wyższymi mocami - prototypy mają moc 30 kW i nie są ograniczone mocą ładowarki pokładowej. W typowych rozwiązaniach, systemy bezstykowego ładowania w analogiczny sposób emulują ładowanie prądem przemiennym z użyciem ładowarki pokładowej, osiągając co najwyżej 3,3 lub 6-7 kW.

Autorzy projektu podnoszą także argument, że dzięki pośrednictwu CHAdeMO (zamiast opracowania dedykowanego rozwiązana) są w stanie dostarczać systemy bezstykowego ładowania dużej mocy już dziś, zanim okrzepną powstające dopiero standardy. Co więcej system staje się uniwersalny dla wszystkich aut z CHAdeMO.

W ramach prac badawczo-rozwojowych instalacji systemu dokonano w dwóch Nissanach Leafach oraz w Citroënie Berlingo Electric. Komercjalizacja rozwiązania ma nastąpić w 2018r. w Niemczech oraz w miarę potrzeb także na innych rynkach.

 

Zródło: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki EV Toruń, Dystrybutor pojazdów elektrycznych, Dystrybutor Tesla Polska Katowice