NIO EP9 najszybszym elektrycznym autem świata

[2017-03-02] NIO EP9 najszybszym elektrycznym autem świata

 NIO EP9 ustanowił na torze Circuit of the Americas (COTA) w Austin w Teksasie nowe rekordy dla samochodów autonomicznych. Auto jadąc bez kierowcy oraz interwencji sterujących z zewnątrz, osiągnęło czas jednego okrążenia 2 minut i 40,33 sekund i prędkość maksymalną 257,4 km/h.

Także z kierowcą udało się pojechać bardzo szybko - w 2 minuty i 11,30 sekund oraz uzyskać prędkość maksymalną 273,5 km/h. Różnica wyników wskazuje, że komputer na razie nie jest jeszcze w stanie pokonać człowieka na pustym torze, nie wspominając nawet o warunkach wyścigowych.

W połowie marca EP9 ma być zaprezentowany podczas specjalnej konferencji, poświęconej NIO.

Zródło: samochodyelektryczne.org

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody elektryczne ceny, Pojazdy na prąd Gliwice, Stacje ładowania EV Gliwice