NIO EP9 ustanowił na torze Circuit of the Americas (COTA) w Austin w Teksasie nowe rekordy dla samochodów autonomicznych. Auto jadąc bez kierowcy oraz interwencji sterujących z zewnątrz, osiągnęło czas jednego okrążenia 2 minut i 40,33 sekund i prędkość maksymalną 257,4 km/h.
Także z kierowcą udało się pojechać bardzo szybko - w 2 minuty i 11,30 sekund oraz uzyskać prędkość maksymalną 273,5 km/h. Różnica wyników wskazuje, że komputer na razie nie jest jeszcze w stanie pokonać człowieka na pustym torze, nie wspominając nawet o warunkach wyścigowych.
W połowie marca EP9 ma być zaprezentowany podczas specjalnej konferencji, poświęconej NIO.
Zródło: samochodyelektryczne.org
Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.
Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!
Zobacz więcej