Będą ulgi dla samochodów elektrycznych

[2017-02-20] Będą ulgi dla samochodów elektrycznych

Auta elektryczne bez akcyzy i VAT. Jak informuje „Puls Biznesu” ministerstwo Energii planuje zwolnić z akcyzy i VAT-u samochody elektryczne. Oprócz tego rząd rozważa wprowadzenie dla osób ładujących w nocy pojazdy tego typu specjalnej taryfy nocnej. Miałaby ona obowiązywać w godzinach od 23.00 do 5.00. Cena prądu wynosiłaby 30 procent pełnej stawki.

Takie rozwiązanie mogłoby wspomóc elektrownie, bo w nocy zapotrzebowanie na prąd jest najmniejsze, a więc wtedy elektrownie nie zarabiają. Jeśli ulga miałaby dotyczyć tylko samochodów elektrycznych, a nie – jak wcześniej zakładał resort – wszystkich gospodarstw domowych, auta musiałyby mieć dedykowane liczniki prądu – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

„Puls Biznesu” pisze, że wielu ekspertów uważa taki plan za nierealny. Wskazują, że po polskich drogach jeździ około tysiąca samochodów elektrycznych i ta liczba nie będzie wzrastać zbyt szybko, mimo że rząd chciałby, aby do 2025 roku takich aut był milion.
Żródło: biznesalert.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody na prąd, Pojazdy na prąd Gorzów Wielkopolski, Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Dębica