Syrena nixi - nowy samochód z napędem elektrycznym

[2017-02-20] Syrena nixi - nowy samochód z napędem elektrycznym

AK Motor świętuje pięć lat od powstania firmy i z tej okazji ujawniło koncepcję pierwszego polskiego samochodu elektrycznego w klasie microcar. Nowe auto o nazwie syrena nixi ma być ideale do miasta. Model, nad którym obecnie pracuje firma, będzie pojazdem dopuszczonym do ruchu w kategorii M1, pozwalającym na podróżowanie dwóch osób z bagażem.
- Syrena nixi jest owocem prac, które były przedstawione w Ministerstwie Rozwoju wiosną 2016 roku - powiedział dziennik.pl polsko-kanadyjski projektant przemysłowy Arkadiusz Kamiński, założyciel i dyrektor generalny AK Motor Polska Sp. z o.o. - Przyszłą produkcję planuje się umiejscowić na terenie FSO w Warszawie, z którą firma AK Motor współpracuje od początku swojej działalności - dodał.
Syrena nixi ma być w pełni polską konstrukcją. - Pierwsze prototypy budowane są od podstaw. Opracowanie pojazdu wymaga czasu, ale efekt końcowy pozwoli na uzyskanie pojazdu "Made in Poland" - mówi biznesmen.

Szef AK Motor podkreśla, że samochód będzie korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, dzięki czemu możliwe będzie np. naładowanie jego akumulatorów do 90 proc. pojemności w 15 minut.
- Zasięg pojazdu w ruchu miejskim, pozwoli na przejechanie ponad 150 km. Szacowany koszt przejazdu 100 km syreną nixi, według założeń wynosić będzie ok. 6 zł lub mniej - wylicza Kamiński.
Żródło: auto.dziennik.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Fiat 500e Szczecin, Ładowarki ABL Białystok, Pojazdy elektryczne Gorzów Wielkopolski