Audi E-tron R8?

[2021-04-02] Audi E-tron R8?

Audi już w 2019 roku zaprezentowało model PB18 które mocno inspiruje się modelem R8 teraz gdy zapowiedziano że nowy model R8 będzie elektrykiem w sieci zawrzało głównie ze względu na to iż oznacza to koniec silników v10 dla tego producenta które dotychczas były podstawą najbardziej ekscytujących wyczynowych modeli Audi w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Oznacza to jedno wzrost mocy i wydajności oraz koniec pewnej ery silników bez wspomagania elektrycznego. Już w 2015 roku Audi stworzyło ograniczoną serię wersji E-tron R8 jako pierwszy krok w kierunku zelektryfikowanych samochodów wyczynowych. Jednak teraz producent z Ingolstadt  pójdzie o krok dalej, wypuszczając R8 wyłącznie jako samochód elektryczny, co czyni go radykalnie inną propozycją od dzisiejszego modelu.

 

Nowa koncepcja z trzema silnikami i mocą 1000 KM wykorzystuje tylny aktywny spoiler przypominający system DRS z F1, co zapewnia większą przestrzeń wewnętrzną i lepszą użyteczność na co dzień niż w obecnym R8. Osiągi są jednak nadal najważniejsze, ponieważ Audi zakłada, że ​​prędkość maksymalna przekracza 400 kilometrów na godzinę, a czas od 0 do 100 na godzinę wynosi „niewiele ponad dwie sekundy”.

 

Biorąc pod uwage że Niemiecki producent pozycjonuje się jako lider w dziedzinie samochodów elektrycznych w ramach planów sprzedaży 800 tysięcy modeli zelektryfikowanych do 2025 roku, gdzie obecnie reszta producentów jest na etapie produkcji supersamochód plug-in Audi chce być krok dalej wydając takiego elektryka, można więc stwierdzić że jest to bardzo ciekawy pomysł wyprzedzenia konkurencji.

Po wypuszczeniu luksusowej limuzyny Audi E-tron GT przyjdzie pora na sportowy samochód wyczynowy E-tron R8. Mówiąc szczerze nie potrafię się go doczekać!

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowanie auta elektrycznego Poznań, Mitsubishi i-MiEV, Audi eTron Sopot