Nowe AMG będzie elektrykiem?

[2021-04-02] Nowe AMG będzie elektrykiem?

AMG i Mercedes to połączenie jak Toyota i hybrydy. Firma która zaczynała od modyfikacji i ulepszania pojazdów marki Mercedes finalnie została przez niego zakupiona i działa już pod ich skrzydłami.

Zmiany rozpoczeły się już w 2019 poprzez wypuszczenie przez Mercedesa pełnoprawnego elektryka EQC, w 2021 mają zaprezentować w pełni luksusową limuzynę z największą dotąd baterią w seryjnie produkowanych pojazdach oraz najbardziej zaawansowaną technicznie model EQS. Możnaby nad nią poświecić osobny materiał, ale nie o tym.

Marka AMG nie mogła wobec tego pozostać obojętna i również ogłosili rozpoczęcie procesu elektryfikacji pojazdów.

Już w 2014 roku firma próbowała sił w elektrycznych pojazdach wydając model SLS AMG EV który był dużo szybszy i mocniejszy od spalinowego odpowiedni. W tamtym czasie jednak był to pokaz sił i możliwości marki AMG aniżeli faktyczne plany sprzedaży tego pojazdu.

Teraz jednak wzieli się do sprawy na poważnie i poza informacjami dotyczącymi zmiany swoich pojazdów na hybrydy, poinformowali iż pracują nad kilkoma modelami czysto elektrycznymi. Co najciekawsze nie planują oni działać w sposób w jaki obecnie działa Mercedes czyli działać na podstawie obecnych modeli dodając im tylko silniki elektryczne, a kompletnie przebudowywać wszystkie pojazdu. Zaczynając od nadwozia i wyglądu zewnętrzego a na hamulcach i dźwięku kończąc. Pierwszym tak "przebudowanym" modelem ma być wyżej wymieniony Mercedes EQS.

Dodatkowo AMG zapewnił iż elektryczne odpowiednich ich spalinowych jednostek będą im kompletnie dorównywać  pod względem osiągów, prowadzenia a także adrenaliny dostarczanej za kierownicą.

Więcej informacji AMG dostarczy po zaprezentowaniu przez Mercedesa EQS, nic tylko czekać :)

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody autonomiczne Białystok, ładowarki samochodów elektrycznych Toruń, Salon Tesla Polska Katowice