Nowe baterie w Tesli już niedługo?

[2020-05-15] Nowe baterie w Tesli już niedługo?

Pisaliśmy już wcześniej o nowych bateriach z wydłużoną żywotnością (1,6mln km) oparty na niklu-manganie-kobalcie stworzonych przez Tesle, jednak już do końca tego roku planują oni wypuścić ulepszone baterie litowo-jonowe które mają przejechać 1 milion mil i być tańsze niż obecnie! Czy to ewolucja czy już rewolucja? Ceny aut elektrycznych zrównają się wtedy z ich spalinowymi konkurentami, a biorąc pod uwagę wszechstronność elektryków może to mocno zamieszać na rynku motoryzacyjnym.

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest podejście Tesli do recyklingu baterii, nie tylko zależy im na większej wydajności, ale także na wykorzystaniu baterii w przyszłości, po tym jak ich życie w pojeździe się skończy. Nie można zapomnieć że nowa bateriia została opracowana wspólnie z chińską firmą CATL i dlatego też początkowo to właśnie tam trafi ulepszona bateria. 

Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi Tesla faktycznie może zacząć być zagrożeniem nie tylko na rynku motoryzacyjnym ale także energetycznym.

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auto elektryczne, ładowarki nissan, ładowarki EV