Przyszłość supersamochodów? 1727 KM i 3500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, 4 osobowa hybryda

[2020-03-16] Przyszłość supersamochodów? 1727 KM i 3500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, 4 osobowa hybryda

Koenigsegg już od dawna  wyróżniała się na tle standardowych supersamochodów. Do tej pory jednak tworzyła auta, które były porównywane z najlepszymi w swojej klasie.Tym razem to jednak oni wprowadzili coś co może być przełomowe. Nie jest to jednak standardowa hybryda czy elektryk.

Samo nadwozie robi niesamowite wrażenie. Design auta sugeruje jakby miałobyć kolejny dwumiejscowym hiperautem. Jednak największym zaskoczeniem jest fakt iż pojazd ten jest aż 4 miejscowy! Zaskoczeni? to dopiero początek.

Między kabiną, a tylną osią Gemera ma wzdłużnie umieszczony, spalinowy silnik 3-cylindrowy o pojemności 2 litrów. Dwie stopniowo aktywowane turbosprężarki pomagają mu maksymalnie osiągać moc 600 KM oraz 600 Nm.Odcięcie następuje dopiero przy 8500 obrotów. A mówimy tu o trzech cylindrach!

Zamiast wałka rozrządu zastosowano tu pneumatyczny układ sterowania zaworami. Czasy otwarcia zaworów ssących i wydechowych są dzięki temu dowolnie regulowane i zmieniają się w zależności od obciążenia silnika. Czyli motor może pracować zarówno bardzo agresywnie jak i oszczędnie, a nawet odłączać poszczególne cylindry.

Jeśli nadal wam mało to kolejną szokującą informacją jest fakt iż do optymalizacji sterowania systemem Koenigsegg wykorzystuje sztuczną inteligencję firmy SparkCognition. Cały silnik waży tylko 70 kg! i jest tak mały, że mieści się w walizce kabinowej. Jeśli dodamy do tego końcówki wydechu od Akrapovica jest to przepis na przełomową hybryde.

Między wały korbowy a napędowy jest wpięta elektryczna jednostka generująca kolejne 400 KM i 500 Nm, a przed przednim dyferencjałem jest jeszcze jednobiegowy przetwornik momentu HydraCoup. Hybrydowy zestaw napędza... przednie koła. Natomiast przy tylnej osi znajdują się dwa silniki elektryczne, każdy o mocy 500 KM i momencie obrotowym aż 1000 Nm.

Koenigsegg podaje, że łącznie na koła może być kierowane maksymalnie 1700 KM i 3500 Nm. Osiągnięcie pierwszej setki ma trwać zaledwie 1,9 s, a prędkość maksymalna przekraczać 400 km/h, jeśli dodamy do tego że zasięg auta ma być około 1000km a spalanie wynosić około 7.9l to nie możemy powiedzieć nic innego niż: JESTEŚMY OSZOŁOMIENI!

 

informacje:: "auto-swiat.pl"

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazdy EV, Salon Tesla Lublin, Nissan Leaf Krosno