Testy zderzeniowe Tesli Model 3

[2020-02-25] Testy zderzeniowe Tesli Model 3

Nikt nie kupuje auta po to żeby powodować nim wypadek, jednak wiele ludzi jest zainteresowanych czy jeśli już do niego dojdzie to czy mogą być spokojni o to że auto ich ochroni?

Analizując wyniki wypadkowe Tesli Model 3 można powiedzieć że jesteśmy pod wrażeniem. (wzieliśmy ten model ze względu na to iż jest on najnowszy co powoduje że uznajemy go za obecny poziom zaawansowania Tesli względem bezpieczeństwa podczas jazdy).

 

OCHRONA DOROSŁEGO 96%

 Odczyty z manekinów wykazały dobrą ochronę kolan i ud zarówno kierowcy jak i pasażera. Ochrona obu manekinów została oceniona jako dobra dla wszystkich krytycznych obszarów ciała i Tesla zdobyła maksymalną ilość punktów w tych próbach. W próbie zderzenia ze sztywną barierą, wszystkie obszary ciała były dobrze chronione w przypadku obu manekinów, z wyjątkiem klatki piersiowej tylnego manekina, której ochrona była wystarczająca. W próbie bocznego zderzenia z barierą, ochrona wszystkich krytycznych obszarów ciała była dobra i Tesla 3 zdobyła maksymalną ilość punktów. W bardziej wymagającej próbie bocznego zderzenia z słupem, odczyty z manekinów dotyczące ściśnięcia żeber, wykazały średnią ochronę klatki piersiowej, z dobrą ochroną pozostałych krytycznych obszarów ciała. Próby przeprowadzone na przednich siedzeniach i zagłówkach, wykazały dobrą ochronę kręgosłupa szyjnego w przypadku uderzenia w tył pojazdu. Geometryczna ocena tylnych siedzeń, również wykazała dobrą ochronę kręgosłupa szyjnego. Będący standardowym wyposażeniem, autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB), zdobył maksymalną ilość punktów w próbach działania przy niskich prędkościach, kiedy często dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego, unikając kolizji we wszystkich scenariuszach testu.

 


OCHRONA DZIECKA 86%

W próbie zderzenia czołowego, odczyty z manekinów wykazały mierną ochronę szyji dla manekina dziecka 10-cio letniego. W pozostałych przypadkach, ochrona obu manekinów była dobra. W próbie bocznego zderzenia z barierą, ochrona wszystkich krytycznych obszarów ciała była dobra dla obu manekinów i Tesla 3 zdobyła maksymalną ilość punktów za tą część oceny. Poduszka powietrzna przedniego pasażera może zostać dezaktywowana, aby umożliwić użytkowanie na tym miejscu fotelika w pozycji przeciwnej do kierunku jazdy. Do kierowcy dociera czytelna informacja dotycząca stanu poduszki powietrznej i system został doceniony. Wszystkie typy fotelików dla których Tesla 3 jest zaprojektowana, mogą zostać prawidłowo umiejscowione i zainstalowane w samochodzie.

 

 

 

NIECHRONIENI UŻYTKOWNICY DROGI   74%

Ochrona zapewniona przez maskę dla głowy potrąconego pieszego była zróżnicowana. Na dużych obszarach ochrona była wystarczająca, ale bardzo słabe rezultaty zostały zauważone na podszybiu i przednich słupkach. Natomiast ochrona zapewniona dla nóg i miednicy pieszego, była dobra we wszystkich sprawdzanych punktach. System AEB Tesli 3 jest zdolny do wykrywania niechronionych użytkowników drogi, takich jak piesi i rowerzyści, tak samo jak innych pojazdów. W próbach reakcji na pieszych, system wykazał się dobrą skutecznością działania. W próbach reakcji na rowerzystów, system zdobył komplet punktów.

 

 


ASYSTENT BEZPIECZEŃSTWA 94%

System AEB wykazał się dobrą skutecznością działania w próbach reakcji na inne pojazdy przy prędkościach pozamiejskich. System asystenta pasa ruchu pomaga uniknąć niezamierzonej zamiany pasa ruchu. System może również interweniować w bardziej krytycznych sytuacjach. Samochód wyposażony jest w przypomnienie o pasach bezpieczeństwa dla przednich i tylnych siedzeń. System asystenta prędkości wykorzystuje cyfrowe mapy do zidentyfikowania lokalnych ograniczeń prędkości i informuje o nich kierowcę, pozwalając na łatwe aktywowanie ogranicznika prędkości na odpowiednim limicie.

 

Wszystkie te parametry pokazują jak sprawnie działa Tesla jeśli chodzi o bezpieczeństwo siebie oraz osób  w otoczeniu. Bardzo mocno bezpieczeństwo zwiększa autonomiczny system autopilota. Jak na tak małe auto faktycznie jest bardzo bezpieczne.

www.euroncap.com/en

www.autocentrum.pl/euroncap/tesla/model-3-long-range-rwd-lhd-2019/

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazdy EV Lublin, ładowarki aut elektrycznych Wałbrzych, Dealer Tesla