O ile Tesla jest do przodu przed konkurencją?

[2020-02-19] O ile Tesla jest do przodu przed konkurencją?

 

Tesla zrobiła wrażenie na wielu inżynierach, którzy odważyli się rozebrać Model 3. Jeden z inżynierów doszedł do wniosku, że Tesla „o 6 lat wyprzedza Toyotę i VW”, jeśli chodzi o elektronikę.

 

 

 

„Najbardziej wyróżnia się zintegrowana centralna jednostka sterująca Tesli, czyli„ komputer z pełnym napędem ”. Ten niewielki kawałek techniki, znany również jako Hardware 3, jest największą bronią firmy na rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych. Może to zakończyć łańcuch dostaw przemysłu motoryzacyjnego, jaki znamy. ”

Faktycznie Tesla ma się czym chwalić ich H3 osiąga prędkość przetwarzania około 2100 klatek na sekunde. Dla porównania Nvidia która również stworzyła swój chip problem w tym że był on w stanie przetwarzać max 17 klatek na sekundę. Co ciekawe Tesla ma już w planach wprowadzenie H4 który ma być 3 razy szybszy od tego który mamy obecnie. Oznacza to przetwarzanie w granicach 6300 klatek na sekundę. 

Przy obecnym rozwoju technologi w branży motoryzacyjnej, konkurencja na poziomie H3 będzie około 2025 roku, oczywiście duże firmy motoryzacyjne tłumaczą się obawą przed skracaniem łańcucha dostaw i pozbawianiem pracy wiele tysięcy osób. Jednak czy przez celowe opoźnianie rozwoju autonomicznej jazdy autami nie pozbawią się oni sami siebie pracy? Przecież kto będzie chciał jeździć nowym autem z bardzo przestarzałym systemem mając do wyboru model tańszy i na lepszych podzespopołach. Faktem jest iż Tesla kompletnie zrewolucjonizowała rynek motoryzacyjny, biorąc pod uwagę że w 2019 byli drugą najdroższą firmą motoryzacyjną w USA daje do myślenia. Firmy które chcą zachować status quo walczą jak tylko mogą o opoźnienie elektryfikacji świata motoryzacji niestety jest to nieuniknione. Tesla wygrywa przede wszystkim swoją elastycznością, dużo większe firmy mają problem ze względu na brak możliwości podejmowania szybkich decyzji. Dodatkowo w Tesli dostajemy przede wszystkim komfort od aktualizacji przez internet, aż po coraz więcej nowych punktów szybkiego ładowania które w wiekszości przypadków jest darmowe.  Biorąc pod uwagę obecną przewagę firmy Tesla nad całą resztą motoryzacji potrzebne jest szybkie działanie i gruntowne zmiany na które największe firmy motoryzacyjne nie są gotowe ani tym bardziej chętne. Ciekawie może wyglądać motoryzacja w roku 2030.

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych Nowy Sącz, Nissan e-NV200 Poznań, Auta elektryczne Legnica