Dopłaty do aut elektrycznych wystartowały!

[2019-11-29] Dopłaty do aut elektrycznych wystartowały!

28 listopada 2019 roku weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Energii dotyczące wsparcia zakupów nowych pojazdów ze środków państwa dla osób fizycznych niewykonujących działalności gospodarczej. Oznacza to, że przynajmniej na razie z rządowej pomocy skorzystają wyłącznie prywatni klienci

Nie jest to dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy przecież stanowią główną siłę napędową polskiego rynku motoryzacyjnego. Projekt Ministerstwa Energii, który miał w założeniach w znaczącym stopniu napędzić sprzedaż samochodów elektrycznych, póki co nie jest przeznaczony dla kluczowego grona klientów. Mamy nadzieje że w przyszłości się to zmieni.

Zgodnie z obecną treścią rozporządzenia osoby prywatne mogą ubiegać się o dopłate w wysokości 30 proc. wartości auta elektrycznego, z zaznaczeniem, że nie może być to więcej niż 37 500 zł brutto. Cena transakcyjna pojazdu objętego dotacją nie może natomiast przekraczać 125 tysięcy zł brutto.

Samochody wodorowe również zostały uwzględnione w ustawie. W ich przypadku kwoty są znacznie wyższe — dopłata może wynieść maksymalnie 90 tysięcy zł, a cena 300 tysięcy złotych.

Zainteresowani muszą złożyć stosowny wniosek. W jego treści należy zawrzeć konkretne informacje:

- imię i nazwisko

-adres wnioskodawcy

-markę i model

-szczegóły dotyczące napędu pojazdu i kwoty jego zakupu.

-Wymagane jest również złożenie oświadczenia o nieprowadzeniu działalności gospodarczej. 

Warto pamiętać:

"Dofinansowanie przysługuje jednokrotnie dla jednej osoby fizycznej lub osób fizycznych i jednego pojazdu pod warunkiem, że nigdy wcześniej nie korzystaliśmy ze wsparcia Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Co więcej, przejście przez sam proces zakupu i uzyskania dotacji nie oznacza, że możemy dowolnie dysponować naszym pojazdem. Właściciele takich aut nie mogą ich sprzedać przez co najmniej 2 lata od daty zakupu. Muszą też obowiązkowo wykupić ubezpieczenie. Ci, którzy naruszą te warunki, będą zmuszeni zwrócić kwotę dopłaty wraz z odsetkami."

 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pojazd elektryczny Mielec, Tesla, Pojazdy elektryczne Biała Podlaska