Nowe baterie Tesli wytrzymają 1600000km?

[2019-09-26] Nowe baterie Tesli wytrzymają 1600000km?

 Według artykułu opublikowanym niedawno w "Journal of the Electrochemical Society" opisano tam akumulator litowo-jonowy który jest w stanie zasilać pojazd elektryczny przez ponad milion sześćset tysięcy kiometrów tracąc w ciągu życia mniej niż 10 procent pojemności. Naukowcy zauważyli że może być ona szczególnie przydatna do robotyki autonomicznej oraz długodystansowych ciężarówek elektrycznych, czyli dwóch projektów które obecnie rozwija Tesla.

Dzięki katodzie NMC (elektroda przez którą z urządzenia wypływa prąd elektryczny, NMC- nikiel,mangan,kobalt).

Nawet przy temperaturze ładowania rozgrzewającej ogniwa do 40 stopni, zachowały one 70% pojemności po 3650 cyklach pełnego ładowania, co powinno się przełożyć na przebiego około 1,2 miliona kilometrów. Co ciekawsze przy utrzymaniu temperatury wynoszącej 20 stopni po około 3 miliona kilometrów pojemność ogniw powinna spaść do poziomu 90% pojemności pierwotnej.

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Renault Twizy Częstochowa, Smart ED Bydgoszcz, Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Kraków