Samochody Tesli w Chinach bez podatku. Dotyczy to również innych elektryków

[2019-09-03] Samochody Tesli w Chinach bez podatku. Dotyczy to również innych elektryków

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informatycznych ogłosiło, że Tesle Model S, 3, X nie będą obciążone podatkiem od zakupu. Zniesienie 10-procentowej daniny ma pomóc firmie Elona Muska w funkcjonowaniu na terenie Państwa Środka – rezygnacja z podatku zbiegła się bowiem z podwyżką cen.

Chiny przyjazne dla Elona Muska

Wojna celna między Stanami Zjednoczonymi i Chinami powoduje, że zwiększa się liczba towarów objętych cłami, a same cła rosną. Od 15 grudnia 2019 roku ma zacząć obowiązywać 25 procentowe cło na amerykańskie samochody oraz 5 procentowe na części i podzespoły – cło, które jest odpowiedzią na podobne ruchy ze strony Stanów Zjednoczonych.

Chińskie Ministerstwo Przemysłu postanowiło pomóc Elonowi Muskowi, który wykłada obecnie gigantyczne pieniądze na uruchomienie fabryki w Państwie Środka. Uchwalono natychmiastowe zniesienie 10 procentowego podatku od zakupu samochodu elektrycznego, odpowiednika naszego VAT-u. Wśród wymienionych na liście aut znalazła się Tesla z wszystkimi sprzedawanymi obecnie modelami samochodów.

Amerykański producent pochwalił się, że brak podatku pozwala na zaoszczędzenie do 99 000 yuanów, czyli równowartości 55 tysięcy złotych. Mimo podwyżki o średnio trzy procent, Tesle powinny w Chinach potanieć. Cła, która zaczną obowiązywać w grudniu, prawdopodobnie nie wyrządzą firmie dużej szkody – chińska Gigafactory 3 powinna wtedy startować z produkcją Modelu 3 i Y. 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Renault Zoe Kielce, ładowarki aut elektrycznych, Salon Tesla