Tesla firmware 2019.32 - lepsze przyspieszenie w Teslach Model S / X "Raven" oraz nowy software dla... kluczyka

[2019-08-29] Tesla firmware 2019.32 - lepsze przyspieszenie w Teslach Model S / X "Raven" oraz nowy software dla... kluczyka

Od kwietnia 2019 roku na rynek trafiają ulepszone warianty Tesli Model S / X o nazwie „Raven”. Najnowsze oprogramowanie 2019.32 ma pozwalać na lepsze osiągi tych samochodów podczas mocnego przyspieszania. Zawarto w nim również nową wersję oprogramowania dla kluczyka (!) Tesli Model S i tłumaczenie na język norweski.

Ostatnia aktualizacja Tesli, firmware 2019.32.x, z ważnymi zmianami dla edycji „Raven”

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w opisie aktualizacji, firmware 2019.32 w najnowszych Teslach S/X z serii „Raven” pozwala na osiągnięcie „lepszej dynamiki jazdy przy dużym przyspieszeniu”.

Nie wiadomo jeszcze, o co chodzi, wytłumaczmy zatem tylko, że „Raven” to produkowane od kilku miesięcy Tesle Model S i X (2019) z ulepszonym zawieszeniem adaptacyjnym i zmienionymi silnikami. Samochody mają silniki indukcyjne z tyłu (po staremu) oraz silniki z magnesami trwałymi z Tesli Model 3 z przodu (tutaj zaszła zmiana – wcześniej były to także silniki indukcyjne).

Interesująca jest również pozostała część pakietu oprogramowania. Otóż wraz z firmware 2019.32 dystrybuowane jest nowe oprogramowanie kluczyka (v2, czyli wersja 2.). Podkreślmy to: „kluczyka”, nie „obsługi kluczyka przez samochód”! Aktualizacja ma zabezpieczać przed atakami na komunikację kluczyk-auto, czyli trywialnie łatwymi kradzieżami Tesli metodą „na walizkę”:

Aby wgrać software, należy wejść do Controls -> Service -> Key FOB update.

Najnowsze firmware to wreszcie norweska wersja językowa oraz powiadomienie wyświetlane na pasku stanu (na górze). To ostatnie powinno informować o dostępności zaktualizowanej wersji oprogramowania.

Źródło: www.elektrowoz.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dealer samochodów elektrycznych, Popularne auta elektryczne Lublin, Popularne samochody elektryczne Opole