Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych i hybryd plug-in w Europie [I połowa 2019]

[2019-08-28] Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych i hybryd plug-in w Europie [I połowa 2019]

Zgodnie z danymi zebranymi przez portal EV-Volumes, w pierwszej połowie 2019 roku właściwie we wszystkich liczących się krajach na świecie nastąpił wyraźny przyrost liczby kupowanych samochodów elektrycznych. W Norwegii elektryki stanowiły 38 procent rynku, hybrydy plug-in – kolejne 9 procent.

Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybryd na świecie

Według zestawienia EV-Volumes, w okresie styczeń-czerwiec 2019 auta elektryczne i zelektryfikowane stanowiły następujący odsetek sprzedanych aut w wybranych krajach (hybrydy plug-in zaznaczono italikiem):

Norwegii – 48 procent (38 proc. + 9 proc.),
na Islandii – 10,8 procent (4,2 + 6,6 proc.),
Szwecji – 7,4 procent (3,4 + 4,0 proc.),
Holandii – 7 procent (6,0 + 1,0 proc.),
Chinach – 4,8 procent (3,7 + 1,1 proc.),
Szwajcarii – 4,4 procent (3,5 + 0,9 proc.),
Finlandii – 4,3 procent (1,3 + 3,0 proc.),
Portugalii – 4 procent (2,6 + 1,4 proc.),
Danii – 3,1 procent (1,9 + 1,2 proc.),
Irlandii – 2,7 procent (1,9 + 0,8 proc.).

Jak widać pogłoski o śmierci hybryd plug-in są dość mocno przesadzone. Mimo stagnacji na rynku wywołanej przez wprowadzenie normy WLTP, są kraje, w których auta są całkiem często wybierane. Dotyczy to szczególnie państw z mroźniejszymi zimami.
Zaskakująco dobrze wypada Portugalia, która nie należy do krajów szczególnie bogatych. Onieśmielająco dobrze prezentują się Chiny, które są dziś najludniejszym państwem świata i potencjalnie największym rynkiem samochodów. Na ich tle słabo wypadają Stany Zjednoczone, które osiągnęły odpowiednio 1,3 oraz 0,5 procent.Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki nissan Częstochowa, Dystrybutor samochodów elektrycznych Bielsko Biała, Sprzedaż aut elektrycznych