Tesla: ponad 2 miliony sesji ładowania, 72 GWh energii w miesiąc. Ile by to kosztowało?

[2019-08-27] Tesla: ponad 2 miliony sesji ładowania, 72 GWh energii w miesiąc. Ile by to kosztowało?

Tesla pochwaliła się na Twitterze, że w lipcu obsłużyła ponad 2 miliony sesji ładowania, w ramach których do samochodów trafiły 72 GWh energii. Gdyby ładowania odbywały się wyłącznie na terenie Polski, a energia kupowana byłaby hurtowo, kosztowałaby ponad 20 milionów złotych, czyli około 650 tysięcy złotych dziennie.

Ilość energii pobrana z Superchargerów w lipcu 2019

Powyższa kwota to równowartość nieco ponad 5,1 miliona dolarów miesięcznie. Założyliśmy jednak, że Tesla nabywałaby energię w hurcie. Gdyby energia była nabywana w detalu – a to sygnalizuje nam firma GreenWay Polska – kwota byłaby dwukrotnie wyższa i wyniosłaby ponad 41 milionów złotych, wliczając w to podatek VAT i koszty dystrybucji (0,57 zł/kWh).

Oczywiście na dziś obliczenia są czysto teoretyczne, ale interesująca jest skala: jeśli na świecie jeździ kilkaset tysięcy Tesli, to ich właściciele ładują się na Superchargerach statystycznie 5-8 razy miesięcznie. Niezbyt często.

Tesla wyliczyła, że taka ilość energii wystarczy do zasilenia Hawajów przez 3 dni lub Irlandii przez dzień. Można by też poteoretyzować, że skoro Tesle mają największe baterie na rynku, a w Europie akumulatory są mniejsze, to właśnie taka ilość energii (70-100 GWh) powinna wystarczyć do zaspokojenia szybkich ładowań 1 miliona samochodów elektrycznych na polskich drogach – oczywiście również miesięcznie.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta elektryczne Przemyśl, Pojazd elektryczny, Tesla Warszawa