Solaris zgarnął w 2019 roku 25 procent rynku zamówień w Europie

[2019-08-20] Solaris zgarnął w 2019 roku 25 procent rynku zamówień w Europie

Solaris zebrał w tym roku 25 procent wszystkich europejskich zamówień na autobusy elektryczne, co czyni go liderem rynku. Znajdująca się w Polsce firma wygrała duże postępowania przetargowe w Warszawie (Polska, MZA), Berlinie (Niemcy, BVG) oraz Mediolanie (Włochy, ATM).Solaris rośnie w siłę

Polski właściciel firmy, który sprzedał ją w 2018 roku, wiedział, że Solaris błyskawicznie znajdzie nabywcę. Pięć lat temu cała europejska flota autobusów elektrycznych liczyła 240 pojazdów. Obecnie jest ich już 3 500. Parlament Europejski rekomenduje, żeby w 2025 roku 50 procent autobusów miejskich było elektrycznych, a w 2030 roku – aż 75 procent. Segment błyskawicznie się zatem rozwija.

Solaris chwali się, że w 2019 roku wygrał 25 procent wszystkich przetargów na dostawy autobusów elektrycznych w Europie. Firma oferuje dziś gamę rozmaitych wariantów konfiguracyjnych, pojemności baterii, mocy silników czy sposobów ładowania. I jako ciekawostkę dodaje, że około 65 procent klientów decyduje się na szybkie ładowanie z wykorzystaniem pantografów, podczas gdy na rynku podział na pantografy/wtyczki wynosi mniej więcej 1:1 z małą przewagą ładowania przewodowego (wtyczki).

W tym roku fabryka w Bolechowie wyprodukuje 470 autobusów elektrycznych tylko dla Warszawy, Berlina i Mediolanu. 90 egzemplarzy pojedzie do innych europejskich miast. W całej Europie zamówienia opiewały łącznie na ponad 2 tysiące autobusów elektrycznych.

Źródło: www.elektrowoz.pl

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowanie auta elektrycznego, ładowarki tesla, ładowarki bmw