NIEMCY zwiększają wsparcie dla samochodów elektrycznych. Pakiet wart miliardy euro

[2019-08-02] NIEMCY zwiększają wsparcie dla samochodów elektrycznych. Pakiet wart miliardy euro

Niemiecki minister finansów poinformował o znaczącym zwiększeniu wsparcia dla nabywców samochodów elektrycznych. Łączny koszt wszystkich dopłat, zwolnień i korzyści ma wynosić „miliardy euro” – właśnie tyle nie trafi do budżetów lokalnych i budżetu federalnego.

Darmowe ładowanie w pracy bez opodatkowania, niższe koszty w działalności gospodarczej

Pakiet bonusów i korzyści dla osób i firm wspierających pojazdy elektryczne zawiera cały szereg obniżek podatkowych, wykluczeń i bonusów. Na przykład korzyść polegająca na wykorzystywaniu samochodu służbowego zostanie obniżona z 1 do 0,5 procent wartości miesięcznie dla aut elektrycznych i hybrydowych.

Jeśli pracodawca zdecyduje się na darmowe udostępnienie gniazdek do ładowania samochodów elektrycznych, taki bonus w ogóle nie będzie opodatkowany aż do 2030 roku. To samo dotyczy użyczenia pracownikom rowerów i rowerów elektrycznych, nawet jeśli będą wykorzystywane w celach prywatnych.

W ramach uiszczanego podatku od działalności gospodarczej rozliczane będzie 10 procent wartości leasingowanego samochodu elektrycznego i hybrydy, podczas gdy przy samochodach spalinowych bierze się pod uwagę 20 procent wartości pojazdu. To oznacza, że wysokość podatków od elektryków powinna być niższa niż przy autach spalinowych, więc będą one chętniej wypożyczane lub leasingowane i coraz większa ich liczba zacznie wracać do obiegu po 2-3 latach.

Niemieckie Ministerstwo Finansów chce wspierać samochody hybrydowe, ale pracuje nad przepisami zwiększającymi ich elektryfikację. Od 2022 roku hybrydy plug-in, żeby kwalifikować się do programu, powinny przejeżdżać co najmniej 60, a od 2025 roku – co najmniej 80 kilometrów wyłącznie na baterii.

Minister jest świadom, że większe wsparcie dla aut elektrycznych oznacza spadek przychodów do budżetu. Kraj decyduje się jednak na taki ruch, by obniżyć emisję oraz zwiększyć liczbę samochodów elektrycznych i zelektryfikowanych w obiegu, a docelowo – na rynku wtórnym.

Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem 2020 roku.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ładowarki Mennekes, Importer aut elektrycznych Kraków, Nissan Leaf Nowy Sącz