Volkswagen ID, czyli auta elektryczne dla każdego

[2019-07-31] Volkswagen ID, czyli auta elektryczne dla każdego

Volkswagen to, jak sama nazwa wskazuje, marka dla ludu. Przed laty rozsławił ją popularny Garbus, a obecnie przebojem jest kompaktowy Golf. Tyle że rzeczywistość wokół nas szybko się zmienia, a Volkswagen chce mieć swój pozytywny udział w tej rewolucji. Niemiecka marka stawia na czystą mobilność - czyli auta na prąd. Pozwolić na to ma rodzina modeli ID. 

Na początku maja tego roku Volkswagen rozpoczął internetową fazę rezerwacyjną nowego elektrycznego modelu ID.3 w limitowanej wersji. Sukces przerósł oczekiwania marki, bo w zaledwie 24 godziny zarezerwowano przeszło 10 tys. egzemplarzy spośród 30 tys. udostępnionych klientom w ramach pierwszej oferty. Ten ogromny sukces pokazuje, że niemiecka marka ewidentnie znajduje się w przededniu rozpoczęcia swojej nowej, trzeciej ery, którą zresztą symbolizuje trójka w nazwie nowego modelu z rodziny ID.

ID.3 to faktycznie zapowiedź rewolucji i nowego etapu w rozwoju Volkswagena. To auto, które obala wiele mitów dotyczących elektromobilności, które wytworzyły się przez lata. Mały zasięg? ID.3 w jednej z wersji może przejechać nawet 550 km po pełnym naładowaniu baterii. Długi czas ładowania? ID.3 ma na pokładzie rozwiązania, dzięki którym można korzystać z bardzo szybkich ładowarek, co pozwala zyskać 260 km zasięgu w pół godziny. Ograniczona ilość miejsca w kabinie? ID.3 dzięki nowoczesnej płycie podwoziowej MEB, zbudowanej specjalnie do aut na prąd, ma obszerne wnętrze i bagażnik o dużej pojemności. Ten model z punktu widzenia użytkownika nie różni się funkcjonalnością od tradycyjnych kompaktów. A jeśli już – to na korzyść.

Oczywiście, nie każdy będzie musiał decydować się na wersję ID.3 z największymi bateriami. Skromniejsze warianty zapewniają zasięg około 330 lub 420 km. W drugiej z tych wersji będzie dostępny Volkswagen ID.3 1ST, czyli w pierwszej edycji specjalnej. Otrzymają go osoby, które już złożyły zamówienie na ten model i wpłaciły 5000 zł opłaty rezerwacyjnej. Co więcej, wraz z pierwszą edycją użytkownicy ID.3 otrzymają specjalną ładowarkę Wallbox o mocy 11 kW. Dzięki niej auto będzie można naładować w nocy w domu, a właśnie w przypadku takiego ładowania koszty eksploatacji samochodu na prąd są najniższe. Kolejna korzyść dla pierwszych klientów to bezpłatne ładowanie auta na wszystkich publicznych stacjach ładowania z użyciem aplikacji WeCharge – do poziomu 2 tys. kWh.

Ważne jest, że ID.3 to model, którego produkcja i użytkowanie nie naruszą bilansu dwutlenku węgla. Volkswagen zapewnia, że właśnie temu celowi podporządkowano zarówno proces produkcji wszystkich podzespołów i baterii, jak też montaż samego auta. A jeśli części emisji CO2 nie udało się uniknąć, to koncern rekompensuje to uczestnictwem w certyfikowanych projektach, służących ochronie klimatu. Produkcja ID.3 rozpocznie się już pod koniec tego roku, a pierwsze gotowe samochody będą dostarczone klientom w połowie 2020 roku. Nie jest jeszcze znana oficjalna cena podstawowej wersji auta w Polsce, ale wiadomo już, że nie będzie ona wyższa niż 130 000 zł, a właśnie tyle kosztuje podobnie wyposażony Golf z silnikiem Diesla.

Oczywiście, elektryczna ofensywa Volkswagena nie kończy się na ID.3. To pierwszy model, który rozpoczyna nową erę w historii firmy. Co będzie dalej? Można się o tym przekonać, spoglądając na prototypy, które w ostatnim czasie przedstawiła niemiecka marka.

Przykładowo ID.Vizzion to wizja elektrycznego auta przyszłości, czyli limuzyna klasy wyższej z nowoczesną linią nadwozia. Jej wnętrze zaplanowano z myślą o przestrzeni i komforcie. Zastosowano w nim oczywiście nowoczesne technologie, które zapewnią zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort. Pokładowy komputer tego modelu potrafi przy tym rozpoznawać nie tylko gesty, lecz także polecenia wydawane językiem potocznym. W ID.Vizzion silniki są zamontowane przy przedniej i tylnej osi, mamy więc do dyspozycji napęd na cztery koła. Zasięg auta to 665 km, dzięki baterii litowo-jonowej, umieszczonej w podłodze.

Kolejny pomysł na elektrycznego Volkswagena to ID.Crozz, czyli nowoczesny crossover, łączący zalety SUV-a i elegancję coupé. To auto, które świetnie sprawdzi się w mieście, bo nie jest duże, a jednocześnie idealnie nadaje się na długie weekendowe wypady, bo jego zasięg to około 500 km. Poza tym ID.Crozz jest bardzo praktyczne: wsiadanie do niego ułatwia brak słupka B, a wnętrze z przesuwanymi siedzeniami i środkową konsolą można łatwo dostosować do potrzeb. ID.Crozz będzie też mogło poruszać się autonomicznie z użyciem funkcji ID.Pilot. Gdy z niej skorzystamy, kierownica schowa się, pozostawiając kierowcy więcej przestrzeni.

Bardzo ciekawym modelem jest też ID.Buzz – koncepcyjny pojazd, który stylistyką nawiązuje do słynnego „ogórka”. To nowoczesny van, którego możemy traktować jak mobilny dom. Jego ogromną zaletą jest zmienna konfiguracja wnętrza, w którym zmieści się rodzina, znajomi i bagaże. W dowolnych proporcjach. Oczywiście, ten model to pieśń przyszłości, ale Volkswagen twierdzi, że nie jest to tylko całkowicie abstrakcyjny prototyp.

Źródło: www.e-mobility.onet.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych Katowice, ładowanie samochodu elektrycznego Szczecin, Samochody na prąd