Sumitomo / Falken chce produkować opony wytwarzające energię

[2019-07-31] Sumitomo / Falken chce produkować opony wytwarzające energię

Japoński producent gumy, Sumitomo Rubber, znany lepiej z marki Falken, ma zamiar wyprodukować opony Energy Harvester , które będą wytwarzały energię powstającą podczas toczenia się koła. Producent mówi o wytwarzaniu ładunków z wykorzystaniem zjawiska tarcia, ale może chodzić też o zastosowanie materiałów piezoelektrycznych.

Opony wytwarzające energię? To ma sens, pytanie o stosunek możliwości do cent

Zjawisko piezoelektryczne polega na tym, że pewne materiały (kryształy) poddane naprężeniom mechanicznym generują niewielką ilość energii. Z kolei tarcie wytwarza ładunki choćby na naszych ubraniach – strzelające iskry na wełnianych swetrach bardzo dobrze widać w ciemności.

enerator mocy Sumitomo Rubber o nazwie Zbieracz Energii (ang. Energy Harvester, dosłownie Żniwiarz Energii) składa się z zewnętrznych gumowych izolatorów, dwóch naładowanych (ładujących się) warstw oraz elektrod zbierających ładunki. Można się domyślić, że naładowane warstwy trą o siebie podczas jazdy, a wychodzące z elektrod przewody odprowadzają ładunek poza urządzenie.

Nie do końca wiadomo, z jakimi mocami mamy do czynienia, ale producent deklaruje możliwość zasilenia czujników TPMS lub innych urządzeń. Szczególnie, że energia powinna powstawać nieprzerwanie podczas odkształcania się opony, czyli podczas jazdy… Nie podano daty rynkowej premiery produktu ani kosztów wytworzenia takich opon.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Publiczne stacje ładowania Przemyśl, Pojazdy EV, Samochody autonomiczne