Tesla Model Y. Z wyglądu podobna do Tesli Model 3, technologicznie z co najmniej jedną rewolucją

[2019-07-24] Tesla Model Y. Z wyglądu podobna do Tesli Model 3, technologicznie z co najmniej jedną rewolucją

Tesla Model Y ma mieć piętnastokrotne (15x) krótszą wiązkę przewodów niż Tesla Model 3.

 

Tesla Model 3: 1,5 km kabli, Tesla Model Y: 0,1 km kabli

Przewody (jakiekolwiek) to idealne rozwiązanie dla człowieka, który dysponuje przecież zwinnymi palcami i bardzo ruchomymi stawami. Jednocześnie są one gigantycznym wyzwaniem dla automatyki przemysłowej. O ile automaty mogą położyć kable na jakiejś płaskiej powierzchni, o tyle ich właściwe wpasowanie we wszystkie szczeliny, wnęki, zakola jest na tyle trudne, że nadal robią to… ludzie.

Tesla znalazła rozwiązanie problemu: aby ułatwić automatyczne układanie kabli, firma opracowała sztywne przewody o prostokątnym przekroju (zdjęcie poniżej).

Kable mają zostać ułożone po obu stronach Tesli Model Y. Wybrane kontrolery powinny trafić do osobnych podzespołów, które, jak można się domyślać, zostaną zintegrowane z wiązką. Długość przewodów w samochodzie ma wynieść 100 metrów, tymczasem w Tesli Model 3 kable mają 1,5 kilometra, a w Tesli Model S – aż trzy kilometry długości. W samochodach spalinowych jest podobnie.

To nie koniec innowacji. Elon Musk chwali się, że już dziś nadwozie i zespół napędowy Tesli Model 3 – która jest bazą do Modelu Y – wytrzyma 1,6 miliona kilometrów. Najsłabszym ogniwem jest bateria, która przeżyje „zaledwie” 0,5-0,8 miliona kilometrów. Jednak, jak obiecuje szef Tesli, docelowo powinna dogonić pod względem wytrzymałości resztę samochodu.

 

Zapowiada się zatem, że choć Model Y z zewnątrz będzie trudny do odróżnienia od Modelu 3, to w jego wnętrzu dojdzie do co najmniej jednej rewolucji. Z korzyścią dla nas, czyli nabywców.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tesla cena, Tesla Polska, Hyundai IONIQ Electric Tarnów