Prawdopodobieństwo wypadku na Autopilocie Tesli prawie 6,5 x mniejsze niż średnia dla Stanów Zjednoczonych

[2019-07-22] Prawdopodobieństwo wypadku na Autopilocie Tesli prawie 6,5 x mniejsze niż średnia dla Stanów Zjednoczonych

Tesla opublikowała raport, z którego wynika, że Autopilot jeździ bezpieczniej niż ludzie. W drugim kwartale 2019 roku Tesle z aktywnym Autopilotem uczestniczyły średnio w jednym wypadku na 5,26 miliona kilometrów. Tesle bez Autopilota i aktywnych funkcji bezpieczeństwa miały 1 wypadek na 2,27 miliona kilometrów. Średnia dla Stanów Zjednoczonych wyniosła 1 wypadek na 0,81 miliona kilometrów.


Autopilot daje wyższą gwarancję bezpieczeństwa niż człowiek 

Jeśli Tesla jadąca na Autopilocie uczestniczyła w średnio jednym wypadku na 5,26 miliona kilometrów, a średnia dla Stanów Zjednoczonych wynosi 1 wypadek na 0,81 miliona kilometrów, to prawdopodobieństwo wypadku na Autopilocie jest statystycznie 6,49 raza mniejsze niż podczas jazdy innym samochodem

To nie wszystko: Tesle BEZ aktywnego Autopilota i aktywnych funkcji bezpieczeństwa okazały się 2,8 raza bezpieczniejsze, a Tesle bez Autopilota, ale z aktywnymi funkcjami bezpieczeństwa – 4,35 raza bezpieczniejsze. Przedostatnia informacja mówi, że kierowcy Tesli są bardziej rozważni na drodze. Jednak nawet gdyby nie byli, systemy Tesli mogłyby obniżyć liczbę wypadków o 1,55 raza (= 4,35 / 2,8).

Statystyki robią wrażenie, trzeba jednak pamiętać, że Autopilota nie da się aktywować zawsze. Porównujemy zatem kilometry przejechane głównie po autostradach do ogólnoamerykańskiej średniej dotyczącej zdarzeń na autostradach, w miastach i wszędzie tam, gdzie są drogi publiczne. Tak czy siak Autopilot Tesli wypada lepiej od człowieka i odrabia straty z ostatnich kwartałów:

§  w II kwartale 2019 roku jeden wypadek na Autopilocie przytrafiał się co 5,26 miliona kilometrów,

§  w I kwartale 2019 – co 4,62 miliona kilometrów,

§  w IV kwartale 2018 – co 4,68 miliona kilometrów,

§  w III kwartale 2018 – co 5,38 miliona kilometrów.

Wcześniejszych danych nie opublikowano.

 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ładowarki Mennekes Nowy Sącz, Sprzedaż samochodów elektrycznych Zielona Góra, Samochody na prąd Piaseczno