Elektryczny Harley-Davidson: 15,5 kWh baterii, 235 km zasięgu. Cena w Polsce od 150+ tysięcy złotych

[2019-07-15] Elektryczny Harley-Davidson: 15,5 kWh baterii, 235 km zasięgu. Cena w Polsce od 150+ tysięcy złotych

Harley-Davidson udostępnił specyfikację motocykla elektrycznego LiveWire. Zostanie on wyposażony w baterię o pojemności 15,5 kWh, która ma pozwalać na przejechanie do 235 kilometrów w warunkach miejskich. Cena LiveWire startuje w Stanach Zjednoczonych od 29 799 dolarów, w Polsce motocykl wyceniono na „od” 150 430 złotych.

Zasięg w trybie mieszanym nie został jeszcze podany. Nie wiadomo również, jaki dystans motocykl pokona przy jeździe autostradowej – można się jednak spodziewać, że będzie to wartość w przedziale 130-170 km na jednym ładowaniu[wstępne obliczenia www.elektrowoz.pl].

 

Duża bateria to nie wszystko: LiveWire – bo taką nazwą posługuje się od samego początku Harley-Davidson – będzie wyposażony w złącze szybkiego ładowania CCS. Dzięki niemu uzupełnienie energii od 0 do 80 procent ma zająć 40 minut, a ładowanie do pełna – 1 godzinę. Łatwo na tej podstawie wyliczyć, że motocykl będzie się ładował z szybkością do około 25 kW. Przy ładowaniu wolnym (amerykańskie gniazdka 110 V) uzupełnienie energii ma trwać 10-11 godzin.

Akumulatory mają być zbudowane na bazie ogniw litowo-jonowych Samsunga. Gwarancja na baterię ma obowiązywać przez 5 lat, bez limitu kilometrów. Sam pakiet chłodzony będzie powietrzem – wlot powietrza znajduje się pod zamarkowanym zbiornikiem paliwa – natomiast silnik i kontroler mają być chłodzone cieczą.

Moc maksymalna to 78 kW (106 KM). Przyspieszenie do 97 km/h (0-60 mph) ma trwać 3 sekundy. Szybkość maksymalną ograniczono do 177 km/h (110 mph). W motocyklu pojawi się zawieszenie Showa, hamulce Brembo Monoblock oraz pas napędowy zaprojektowany w taki sposób, by wydawał charakterystyczny dla motocykla i unikalny dźwięk w czasie jazdy.

Jak szczegółowo opisuje portal Electrek, LiveWire ma dysponować czterema wbudowanymi trybami jazdy (Sport, Droga, Zasięg i Deszcz) i trzema dodatkowymi stylami konfigurowanymi przez właściciela. Oprócz nich pojawi się system nawigacji, monitorowania stanu motocykla, jego pozycji (na wypadek kradzieży), a nawet… port USB-C.

Cena LiveWire rozpoczyna się od 29 799 dolarów, czyli równowartość 113 tysięcy złotych netto. W Polsce elektryczny Harley-Davidson został wyceniony na 150 430 złotych na start. Oczywiście wartość ta jest zależna od kursu dolara, dlatego może podlegać zmianom.
 

 Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych, BMW i8 Warszawa, Stacje ładowania aut elektrycznych Bydgoszcz