Elektryczne vany, Toyota Proace i Toyota Proace City, w ofercie od 2020 i 2021 roku

[2019-07-12] Elektryczne vany, Toyota Proace i Toyota Proace City, w ofercie od 2020 i 2021 roku

Toyota zaprezentowała nową strategię rozwoju w segmencie samochodów dostawczych. Tak jak spekulowaliśmy kilka miesięcy temu, producent wprowadzi na rynek całkowicie elektryczne warianty Toyoty Proace oraz Proace City. To samochody dostawcze produkowane przez Grupę PSA, które nie mają właściwie żadnego związku z innymi autami Toyoty.

Grupa PSA wciąga Toyotę w segment elektryków.

Pierwszym czysto elektrycznym samochodem Toyoty obecnej ery będzie Izoa EV, czyli Toyota C-HR bez silnika spalinowego. Model został już pokazany, a do sprzedaży wejdzie w Chinach w 2020 roku.

Jednak ogólnoświatową premierę prawdopodobnie najwcześniej będzie miała Toyota Proace, czyli elektryczny samochód dostawczy budowany w zakładach Grupy PSA w Valenciennes (Francja), który jest bliźniakiem Citroena Jumpy i Peugeota Experta. Auto ma być dostępne w 2020 roku.


W 2021 roku do gamy modelowej ma dołączyć osobowa Toyota Proace City.


Dane techniczne Toyoty Proace nie zostały podane. Wiadomo tylko, że obydwa samochody zostaną zbudowane na platformie EMP2. Nie jest jasne, czy producent pójdzie ścieżką Citroena i Peugeota i zdecyduje się na konwersję wykonywaną przy pomocy zewnętrznej firmy, BD Auto, czy może stworzy odmianę elektryczną samodzielnie. Na tę ostatnią metodę zdecyduje się prawdopodobnie inna marka z Grupy – Opel.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych, Auta elektryczne ceny Rzeszów, Dystrybutor pojazdów elektrycznych Polkowice