Arc Vector – `najbardziej zaawansowany motocykl elektryczny`. Cena? Od ~430 tysięcy złotych

[2019-07-10] Arc Vector – `najbardziej zaawansowany motocykl elektryczny`. Cena? Od ~430 tysięcy złotych

Brytyjska firma Arc zaprezentowała prototypowy motocykl elektryczny Vector. Ma on wejść do sprzedaży w 2020 roku, ma być „najbardziej zaawansowanym motocyklem elektrycznym na świecie” i ma zostać wyprodukowany w liczbie 399 egzemplarzy, w cenie od równowartości około 430 tysięcy złotych sztuka…

Co dostaniemy za te pieniądze?

Każdy nabywca motocykla będzie mógł współpracować z projektantem nad jego kolorami i wykończeniem. Elementem wyposażenia będą także kurtka i hełm, który mają być w stałej łączności z głównym pojazdem. Hełm Zenith ma prezentować właścicielowi informacje na temat drogi, natomiast kurtka Origin będzie wibrować i obdzielać kierowcę kuksańcami, by ostrzec go przed niebezpieczeństwem.

Sam Arc Vector wykorzystuje konstrukcję samonośną wykonaną z włókien węglowych i posiada „opatentowaną geometrię przodu”. Wyposażono go w regulowane amortyzatory Oehlins TTX oraz hamulce Brembo z systemem kontroli trakcji i ABS-em. Mimo, że sprawia wrażenie masywnego, jego wagę określono na rozsądne 220 kilogramów.

Dane techniczne? Silnik motocykla pracuje z napięciem 399 woltów, ma moc 100 kW (136 KM) i 591 Nm (!) momentu obrotowego. Do 97 km/h (60 mph) rozpędza się w 3,1 sekundy, osiąga maksymalnie 200 km/h. Bateria o nieznanej pojemności ma pozwalać na zasięg 435 kilometrów na jednym ładowaniu w trybie mieszanym lub 623 kilometry w mieście. Ładowanie [do 80 procent] ma trwać 40 minut.

 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki aut elektrycznych, Pojazdy autonomiczne, ładowarki samochodów elektrycznych Opole