Proterra - producent elektrycznych autobusów

[2017-02-14] Proterra - producent elektrycznych autobusów

 W Europie do 2030 r. połowa, a dwadzieścia lat później cały miejski tabor autobusowy ma być niskoemisyjny. Agencja ochrony środowiska przeznaczyła z kolei 3 mln dol. na wymianę 210 autobusów szkolnych na pojazdy niskoemisyjne. Proterra skorzysta z trzymilionowego grantu przyznanego od władz Kalifornii na budowę nowej fabryki.

BYD jest największym na świecie producentem elektrycznych autobusów, choć dla tego koncernu, zajmującego się produkcją ogniw elektrycznych, to zaledwie jeden z elementów produkcji, do tej pory zbudował ich ponad 5,2 tys. Większość sprzedał w Chinach, ale niedawno w Stanach Zjednoczonych wybudował dwie fabryki. Jedna produkuje baterie, druga – autobusy.
Elektryki są bowiem bardziej efektywne. Klasyczny autobus na olej napędowy przejedzie cztery mile na galonie paliwa. Ten elektryczny, dzięki energii porównywalnej ze spaleniem jednego galonu paliwa, przejedzie według Van Amburga 20 mil.
 
Zródło: www.transport-publiczny.pl
Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Salon Tesla, Pojazdy na prąd Lublin, Ładowarki Mennekes