Stacje ładowania lonity w Polsce przy autostradach A1, A2, i A4. Łącznie 12 lokalizacji

[2019-07-08] Stacje ładowania lonity w Polsce przy autostradach A1, A2, i A4. Łącznie 12 lokalizacji

Portal Dziennik.pl przeprowadził wywiad z dyrektorem PR polskiego oddziału Grupy Volkswagen. Dziennikarze dowiedzieli się, że ultraszybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych operatora Ionity pojawią się w 12 lokalizacjach w Polsce: przy autostradach A1, A2 i A4. Oprócz tego sam Volkswagen uruchomi 350 publicznych punktów ładowania.

Sieć ultraszybkich stacji ładowania Ionity o mocy do 350 kW jest wspólną inicjatywą Grupy BMW, Daimlera, Forda i koncernu Volkswagena. Według pierwotnych planów w Polsce miało być 15-17 stacji ładowania. Najwyraźniej te na Pomorzu Zachodnim i na północny-wschód od Warszawy zostały wycięte. Zostały tylko te przy autostradach A1 (północ-południe przez środek Polski), A2 (wschód-zachód przez środek Polski) oraz A4 (południowa część kraju) – łącznie 12 lokalizacji:Każda z lokalizacji Ionity zawiera zwykle około 6 właściwych stacji ładowania (urządzeń) posiadających 1 punkt ładowania (kabel zakończony wtyczką). Spodziewamy się, że w Polsce pojawiają się warianty cztero- i sześciostanowiskowe.

Oprócz tego polski oddział Volkswagena zapowiada uruchomienie 350 publicznych ładowarek, z czego przynajmniej część stanie przy salonach marek koncernu: Volkswagen, Audi, Porsche, zapewne także Skoda i Seat.

Przy takiej liczbie urządzeń Ionity i Volkswagen staną się istotnymi graczami na krajowym rynku: ultraszybkie stacje Ionity sprawdzą się przy Teslach Model 3 lub Model S/X z przejściówkami CCS oraz Jaguarze I-Pace, Audi e-tron, Mercedesie EQC czy samochodach koncernu Hyundai-Kia. Z kolei wolniejsze punkty ładowania prądem przemiennym będą miały działanie PR-owe, pozwolą bowiem uwierzyć ludziom, że samochody elektryczne można ładować co krok.

W całej Europie do 2025 roku Volkswagen chce mieć aż 36 tysięcy punktów ładowania. 11 tysięcy z nich ma zostać uruchomionych pod marką Volkswagen.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki bmw Elbląg, ładowarki aut elektrycznych Elbląg, ładowarki aut elektrycznych Olsztyn