Oto przedni bagażnik/ "frunk" Tesla Semi. Inżynierowie: Parametry ciągnika mogą być lepsze niż...

[2019-06-28] Oto przedni bagażnik/ "frunk" Tesla Semi. Inżynierowie: Parametry ciągnika mogą być lepsze niż...

 

Jerome Mends-Cole, właściciel firmy wypożyczającej Tesle, zauważył w Północnej Kalifornii elektryczny ciągnik siodłowy Tesli. Zrobił mu kilka fotografii, w tym zdjęcie bagażnika. Podczas rozmowy z inżynierami usłyszał też, że specyfikacja Tesla Semi może być lepsza niż obiecywał Elon Musk.

 

Tesla Semi z zasięgiem powyżej 800 km?

W 2017 roku, gdy zaprezentowano Teslę Semi, Elon Musk deklarował wprowadzenie do oferty dwóch wersji ciągnika: o zasięgu 480 i 800 kilometrów na jednym ładowaniu. Miały one kosztować odpowiednio 150 lub 180 tysięcy dolarów. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że co najmniej jedna z wersji będzie dysponowała bateriami o pojemności 1 000 kWh, czyli 1 MWh.

Jerome Mends-Cole dostrzegł czerwoną Teslę Semi w Północnej Kalifornii. Był to sam ciągnik, bez naczepy, więc udało mu się go dość szczegółowo obfotografować. Z bliska zobaczyliśmy między innymi stosunkowo pusty tył kabiny, całkowicie typowe siodło, oraz, co najciekawsze, przedni bagażnik. Jego zewnętrzne linie przypominają „frunki” Tesli, ale wnętrze ukształtowane jest dość charakterystycznie:

Inżynierowie, którzy obsługiwali czerwony prototyp, mieli być przekonani, że [finalna wersja] ciągnika siodłowego zaoferuje więcej niż Elon Musk obiecywał w 2017 roku. Trudno powiedzieć, czy chodzi o zasięgi, czy o koszty eksploatacji, jednak brzmi to intrygująco. Podobne sugestie już wcześniej prezes Tesli zamieszczał na Twitterze.

Niestety, będziemy musieli poczekać, żeby się o tym przekonać: produkcja Semi miała wystartować w 2019 roku, a teraz przełożono ją na koniec roku 2020. Wyjaśnieniem tego opóźnienia jest prawdopodobnie niewystarczająca produkcja ogniw przez Panasonica.

 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Audi eTron Elbląg, Mercedes EQ Zakopane, BMW i8 Sopot