Samoloty elektryczne Alice trafią do floty Cape Air

[2019-06-24] Samoloty elektryczne Alice trafią do floty Cape Air

Cape Air, amerykańskie linie lotnicze obsługujące Stany Zjednoczone i Karaiby, kupiły „dwucyfrową liczbę” samolotów elektrycznych. Będą to 9-miejscowe modele Alice wyprodukowane przez izraelską firmę Eviation, które do usługi powinny trafić w 2022 roku.

Cape Air ma dziś 92 samoloty spalinowe i jak chwali się Eviation, linie dokupiły „dwucyfrową liczbę” samolotów elektrycznych. Alice z 9 pasażerami na pokładzie potrafi rozwinąć szybkość 444 km/h (240 węzłów) i osiąga zasięg 1 046 kilometrów na jednym ładowaniu. W samolocie wykorzystano silniki MagniX, ale Eviation informowało wcześniej o zawiązaniu współpracy również z Siemensem.

Samolot znajduje się obecnie w fazie gotowego prototypu i jako taki został zaprezentowany na Paris Air Show 2019. Producent chce w tym roku prowadzić loty testowe oraz spodziewa się, że certyfikacja zakończy się w 2021 roku. Jako że na proces homologacyjny czeka się od 9 miesięcy do roku, a drugie tyle trwają badania, można domniemywać, że Alice w zasadzie jest już gotowy.

Jako ciekawostkę warto dodać, że wspomniany już Siemens postanowił sprzedać oddział eAircfraft zajmujący się silnikami do samolotów elektrycznych. Jego nabywcą jest firma Rolls-Royce, jeden z najważniejszych graczy na rynku samolotowych silników spalinowych.

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Salon Tesla Polska Rzeszów, Mitsubishi i-MiEV Zakopane, Pojazdy na prąd Warszawa