Dopłaty do samochodów elektrycznych dla zwykłych ludzi? Wkrótce będą możliwe...

[2019-06-18] Dopłaty do samochodów elektrycznych dla zwykłych ludzi? Wkrótce będą możliwe...

 

Gdy Ministerstwo Energii ogłosiło projekt rozporządzenia w sprawie dopłat do samochodów elektrycznych w kwocie do 36 tysięcy złotych, fala euforii nie miała końca. Jednak projekt rozporządzenia zawierał szereg szczegółowych warunków, które sprawiały, że… zwykły człowiek nie mógł skorzystać z dopłaty. W rozporządzeniu nie zawarto bowiem osób fizycznych. Dlatego równolegle toczą się prace nad drugim aktem, a mianowicie nowelizacją ustawy o biokomponentach i biopaliwach.

Nowelizacja ustawy o biokomponentach, czyli osoby fizyczne wreszcie upoważnione do dopłat.
Zgodnie z niedawną nowelizacją ustawy o biokomponentach i biopaliwach, dopłatę do samochodu elektrycznego mógł uzyskać cały szereg podmiotów, w tym przedsiębiorcy (firmy), jednostki naukowe i rolnicy. W nowelizacji zabrakło zwykłych ludzi, czyli osób fizycznych. Gdyby zatem opisywane przez nas rozporządzenie Ministerstwa Energii weszło w życie, żaden zwykły obywatel nie zobaczyłby 36 tysięcy złotych dopłaty do samochodu elektrycznego.

Sytuację zmienia nowelizacja nr 3 498. W dużej części dotyczy ona cen energii, ale na stronie 17. dokumentu zawiera pewną cenną aktualizację:

Art. 3. W ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1344, 1356 i 1629 oraz z 2019 r. poz. 730) wprowadza się następujące zmiany:
(…)
2) w art. 28zf:
a) w ust. 2 w pkt 9 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 10 w brzmieniu:
„10) pkt 11a – osobom fizycznym niewykonującym działalności gospodarczej.”, 

Innymi słowy: dopiero przegłosowanie nowelizacji ustawy sprawi, że do uzyskania dopłaty do samochodów elektrycznych upoważnieni będą także zwykli obywatele (osoby fizyczne). Z kolei gotowe rozporządzenie zadecyduje, w jaki sposób możliwe będzie wydzielanie pieniędzy nabywcom samochodów elektrycznych.


Źródło: www.elektrowoz.pl
 

 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ładowarki ABL Katowice, ładowanie samochodu elektrycznego Stalowa Wola, Samochód elektryczny Stalowa Wola