Pierwszy samochód elektryczny Mazdy w 2020 roku. Hybrydy plug-in w 2021 lub 2022

[2019-06-11] Pierwszy samochód elektryczny Mazdy w 2020 roku. Hybrydy plug-in w 2021 lub 2022

Mazda zacznie od elektryków, później wejdzie w hybrydy

Decyzja Mazdy jest dość zaskakująca, jeśli wziąć pod uwagę obecne trendy rynkowe: producenci raczej zaczynają od hybryd [plug-in], by ewentualnie rozszerzyć gamę o pojazdy całkowicie elektryczne. Najwyraźniej Mazda wyczuła, że rodzi się zupełnie nowy rynek, rynek samochodów czysto elektrycznych, i warto na nim być już teraz.Warto jednak tutaj dodać, że firma pracuje nad generatorem energii z wirującym tłokiem – niewykluczone, że paliwem byłby w nim wodór zamiast benzyny:

Jeśli chodzi o samochody elektryczne, Mazda współpracuje dziś z Toyotą i Denso nad wspólną platformą dla elektryków. Pierwsze auto chce jednak opracować samodzielnie.

Trudno powiedzieć, do jakiego segmentu będzie ono należało i czy trafi na jakiekolwiek rynki poza Chinami lub Japonią. Producent dość dobrze radzi dziś sobie z europejskimi normami emisji spalin, dlatego nie należy się spodziewać samochodu masowego w dobrej cenie, a już na pewno nie na naszym kontynencie. Najbardziej prawdopodobny trop wiedzie do Changan Automobile, które mogłoby stworzyć elektryczną wersję Mazdy CX-5 lub CX-4:

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor Tesla Gliwice, Publiczne stacje ładowania Gorzów Wielkopolski, Mitsubishi i-MiEV