Toyota i Subaru stworzą elektrycznego krewniaka Toyoty RAV4!

[2019-06-07] Toyota i Subaru stworzą elektrycznego krewniaka Toyoty RAV4!

Toyota i Subaru oficjalnie ogłosiły, że opracują razem platformę przeznaczoną dla samochodów elektrycznych. Co jednak ważniejsze, firmy chcą wyprodukować elektrycznego crossovera klasy C-SUV, który będzie sprzedawany zarówno przez Toyotę, jak również przez Subaru.

Elektryczna Toyota RAV4 czy coś zupełnie innego?

Komunikat jest przełomowy. Dotychczas Toyota zapowiadała produkcję elektrycznej Toyoty C-HR (klasa B-SUV) wyłącznie na terenie Chin. Ogłoszona właśnie kooperacja z Subaru mówi o znacznie większym przedsięwzięciu:
- crossoverze/SUV-ie klasy C, czyli o wielkości pomiędzy Kią e-Niro a Toyotą RAV4,
-  platformie dla samochodów elektrycznych nadającej się do zastosowania w segmentach C/C-SUV (np. Toyota Corolla i Toyota RAV4) oraz D/D-SUV (np. Toyota Camry i Toyota Highlander).

Samochód ma wykorzystywać doświadczenia Subaru w produkcji napędów 4×4 – cokolwiek miałoby to oznaczać przy elektrykach – oraz Toyoty w segmencie elektryfikacji aut. Jeśli rzucimy okiem na nazwy modeli, szybko dostrzeżemy, że ta jedna platforma pozwoli na elektryfikację ponad 80 procent całego portfolio Toyoty na całym świecie, w tym wielu najpopularniejszych modeli!
Toyota mówi wprost o „wielu rynkach”, Subaru z kolei deklaruje, że zespoły pracujące obecnie nad elektryfikacją zostaną przesunięte do nowego projektu – co sugeruje, że nowe samochody elektryczne obu firm będą pojawiały się na całym świecie.
Obie firmy ściśle ze sobą współpracują od 2005 roku, co w 2012 roku zaowocowało Toyotą 86/Subaru BRZ oraz hybrydowym zespołem napędowym Toyoty w Subaru Crosstrek Hybrid.
Źródło: www.elektrowóz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody EV Kraków, Tesla Polska Rzeszów, Hyundai Kona Electric Kraków