WROCŁAW. Fortum Polska w Polskę samolotem elektrycznym

[2019-06-06] WROCŁAW. Fortum Polska w Polskę samolotem elektrycznym

8 czerwca 2019 roku we Wrocławiu Fortum Polska rozpocznie przelot nad naszym krajem z wykorzystaniem samolotu elektrycznego Pipistrel Alpha Electro. Samolot pokona dystans z Wrocławia do Warszawy, odwiedzi po drodze też Częstochowę i Górny Śląsk. Baterie wystarczają na 55 minut lotu i mają 30 minut rezerwy.

Pipistrel Alpha Electro wyposażony jest w baterię o pojemności 21 kWh (prawdopodobnie pojemność całkowita; użyteczna: 17 kWh), która wystarczy na niecałą godzinę lotu. Dla bezpieczeństwa pasażerów akumulatory zostały zdublowane, w zapasie pozostaje więc drugie tyle. Silnik elektryczny waży zaledwie 14 kilogramów i dysponuje mocą 60 kW (82 KM), która pozwala na osiągnięcie szybkości przelotowej 157 km/h.

Samolot wykorzystuje zaprojektowaną specjalnie dla niego ładowarkę o mocy 20 kW. Proces uzupełniania energii ma trwać godzinę, ale możliwa jest też wymiana modułów bateryjnych, co widać na zdjęciu powyżej.

Pipistrel Alpha Electro wyruszy z Wrocławia 8 czerwca 2019 roku. Ma odwiedzić Górny Śląsk i Częstochowę, a docelowo trafi do Warszawy. 

Źródło: www.elektrowoz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor samochodów elektrycznych Zielona Góra, ładowarki samochodów elektrycznych Olsztyn, Pojazdy elektryczne Nowy Sącz