Indie rezygnują ze spalinowych rikszy i jednośladów. Zmiany od 2023 i 2025 roku.

[2019-06-05] Indie rezygnują ze spalinowych rikszy i jednośladów. Zmiany od 2023 i 2025 roku.

Indie regularnie ogłaszają ambitne plany dotyczące emobilności, ale dotychczas dość słabo było z ich realizacją, a perspektywy czasowe były tak odległe, że zostawało mnóstwo czasu na nicnierobienie. Najwyraźniej rząd zaczyna zmieniać podejście, być może będąc pod wrażeniem skuteczności Chin.

Według nieoficjalnych informacji indyjski rząd ogłosi wkrótce, że od 2023 roku wszystkie trójkołowce muszą być elektryczne. U nas to dość egzotyczny segment, ale w Indiach riksze stanowią podstawę transportu osobowego na obszarach zurbanizowanych – będziemy więc mieli do czynienia z rewolucją. W segmencie jednośladów do 150 centymetrów sześciennych identyczne prawo ma wejść w życie w 2025 roku.

Warto dodać, że dziś rynek elektrycznych motocykli  jest w Indiach śladowy. W pierwszym kwartale 2019 roku sprzedano 22 miliony jednośladów, z czego zaledwie 126 tysięcy (0,6 proc.) stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym. Tymczasem gigantyczna liczba skuterów i samochodów poruszająca się po ulicach sprawia, że New Delhi regularnie zdobywa wysokie pozycje w rankingach na miasto z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie.

Źródło: www.elektrowóz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auto elektryczne, BMW i8, Samochody autonomiczne Wałbrzych