Ładowanie na Superchargerach do 80 proc. pojemności także w Europie. Jak ominąć ograniczenie?

[2019-06-05] Ładowanie na Superchargerach do 80 proc. pojemności także w Europie. Jak ominąć ograniczenie?

Tesla postanowiła zawalczyć z kolejkami na stacjach ładowania Tesla Supercharger również na naszym kontynencie. Co najmniej jedna ze stacji w Niemczech – a prawdopodobnie znacznie więcej w różnych krajach – umożliwia naładowanie samochodu tylko do do 80 procent pojemności baterii. Uzasadnienie jest w opisie stacji: Jest ona mocno eksploatowana.

Niektóre z europejskich Superchargerów będą ograniczały ładowanie 24/7, inne prawdopodobnie pozwolą na uzupełnienie 80 procent baterii tylko w okresach największego obciążenia. Czyli dokładnie tak samo, jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Taka decyzja spowodowała wściekłość administratora fanpage NoMiEV mobility (źródło), ponieważ jego zdaniem stacje ładowania Tesli rozsiane są zbyt rzadko, by dało się między nimi podróżować z baterią naładowaną do zaledwie 80 procent.


Producent samochodów i operator usługi podpowiada jednak, w jaki sposób ominąć ograniczenie.

Pierwsza opcja to wcześniejsze ustalenie trasy w nawigacji. Samochód będzie ładował się do pełna, żeby móc pokonać zaplanowane odległości. Druga to wykorzystanie aplikacji mobilnej Tesli, trzecia, najszybsza, to zmodyfikowanie ustawień samochodu: na ekranie auta wystarczy przesunąć granicę ładowania w prawo.

Sprytne podejście, warto zapamiętać. Tesla wprowadza ograniczenie, a jednocześnie informuje, jak je ominąć. Czyli najbardziej zagorzali miłośnicy marki dostają fajną poradę i w ich przypadku nic się nie zmienia. Reszta ładuje się krócej, więc kolejki się skracają – bo nie wiedzą, jak ominąć ograniczenie.

Źródło: www.elektrowóz.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Samochody autonomiczne, Auta EV Gdańsk, Pojazdy EV Słupsk