I-PACE Concept - elektryczny Jaguar rywalem Tesli

[2017-02-10] I-PACE Concept - elektryczny Jaguar rywalem Tesli

Coraz więcej producentów rozpoczyna proces elektryfikacji swoich modeli. Niewątpliwą przewagę na tym polu ma amerykańska Tesla Motors (od początku oferuje tylko elektryczne auta) – pytanie tylko: jak długo?

Jaguar wprowadza crossovera z całkowicie elektrycznym napędem, wycelowanego w Teslę Model X. Samochód koncepcyjny pod nazwą I-Pace. Na możliwość kupna bezemisyjnego Jaguara będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Premiery produkcyjnej wersji pojazdu należy spodziewać się pod koniec 2017 roku, a faktycznej sprzedaży - od 2018 roku.I-Pace Concept łączy w sobie cechy funkcjonalnego, pięciomiejscowego SUV-a i samochodu stricte sportowego. Auto wyposażono w dwa silniki elektryczne. Jeden umieszczono na przedniej osi, a drugi - na tylnej. W sumie generują one aż 400 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego, i to bez najmniejszej zwłoki. Mocne wciśnięcie pedału przyspieszenia powoduje, że to nie małe przecież auto jest w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie około 4 sekund! Nic dziwnego, że zdecydowano się na napęd 4x4.

Nowoczesna konstrukcja pojazdu i sprytne rozmieszczenie poszczególnych elementów układu napędowego (baterie wbudowane w podłogę) pozwoliły na uzyskanie niskiego środka ciężkości i równomiernego rozłożenia masy. Jednocześnie do dyspozycji pozostaje wygodna kabina i pokaźna przestrzeń bagażowa (przedni schowek o pojemności 28 litrów, tylny bagażnik - 530 litrów).

Koncepcyjny Jaguar I-Pace może przejechać ponad 500 km po pełnym naładowaniu (wg cyklu NEDC). Zestaw baterii 90kWh można uzupełnić w nieco ponad 2 godziny, jeśli skorzystamy z szybkiej ładowarki (poziom 80 proc. w 90 minut).  Zródło: www.auto-swiat.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Popularne samochody elektryczne Lubin, BMW i3 Wrocław, Samochody elektryczne ceny