Powstanie 150 nowych punktów ładowania aut elektrycznych w Polsce

[2019-05-30] Powstanie 150 nowych punktów ładowania aut elektrycznych w Polsce

Operator II to następny projekt firmy Tauron, który zakłada posiadanie ponad 150 własnych stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce oraz kompletny system do zarządzania elektromobilnością. Firma planuje również kompleksową ofertę dla klientów – od projektu i budowy stacji po zarządzanie infrastrukturą wraz z systemami płatniczymi.

Realizację projektu zaplanowano do końca 2020 roku Jego celem jest budowa 97 stacji ładowania prądem zmiennym (AC) oraz 21 stacji ładowania prądem stałym (DC). Po tym czasie Tauron będzie miał ponad 150 własnych stacji ładowania. Pozwoli to na swobodne przemieszczanie się pojazdami elektrycznymi po całym terenie obsługiwanym przez tę firmę energetyczną.

Dodatkowo, w trzecim kwartale 2019 roku Tauron rozpocznie świadczenie odpłatnych usług ładowania. W ofercie pojawi się między innymi sprzedaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, świadczenie usług SaaS (Software as a Service) dla posiadaczy własnych stacji ładowania, a także kompleksowe rozwiązania związanie z obszaru e-mobility.

Projekt Operator II skierowany jest również do posiadaczy istniejących już stacji ładowania. W tym przypadku Tauron zaoferuje wypełnienie obowiązków ustawowych w zakresie Operatora Stacji oraz Dostawcy Usług Ładowania, a także zapewni serwis infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu, jeszcze w 2019 roku, Magenta Grupa Tauron udostępni aplikację mobilną - eMap od Taurona - obsługującą i świadczącą płatne usługi ładowania na stacjach Tauron.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego projektu Operator, Magenta Grupa Tauron we współpracy z ING Bankiem Śląskim wybudowała 27 stacji ładowania pojazdów elektrycznych i uruchomiła usługę carsharingu na terenie Katowic.

Źródło: www.auto-swiat.pl


Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sprzedaż pojazdów elektrycznych, Golf e Kalisz, Pojazdy autonomiczne Gdańsk