W Wiedniu powstanie kilkaset stacji ładowania

[2019-03-06] W Wiedniu powstanie kilkaset stacji ładowania

Działająca w stolicy Austrii firma energetyczna, tym roku zamierza wybudować w tym mieście około 550 nowych stacji ładowania pojazdów z napędem elektrycznym.

 

Do końca ubiegłego roku Wiedniu było zarejestrowanych ponad 3,2 tys. samochodów elektrycznych, z czego około1,1 tys. tego typu pojazdów zarejestrowano w 2018 roku.

Jednocześnie władze stolicy Austrii przewidują, że do roku 2030 liczba samochodów elektrycznych w tym mieście wzrośnie do ponad 80 tys., co będzie wymagało odpowiedniej infrastruktury - około 8 tys. publicznych stacji ładowania elektrycznego.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na e-mobilność, Wien Energie, czyli największy regionalny dostawca energii w Austrii, postawił sobie za cel zainstalowanie do końca 2020 roku ok. 1 tys. dodatkowych stacji ładowania w miejscach publicznych. W projekt zainwestowanych zostanie 7 mln euro. "Żaden punkt w mieście nie będzie oddalony o więcej niż 400 metrów od najbliższej stacji ładowania" - mówi rzecznik prasowy Wien Energie, Lisa Grohs.

 

Wien Energie zarządza obecnie 250 publicznymi stacjami ładowania. Do tego dochodzi 670 stacji w obszarach półpublicznych, takich jak parkingi typu "park & ride", parkingi przy supermarketach czy parkingi firmowe. Jeszcze w tym roku ma powstać 400 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania oraz około 150 stacji w przestrzeni półpublicznej. 

W 2018 r. Wiedeńczycy korzystali z publicznych stacji ładowania ponad 30,1 tys. razy, pobierając około 385 GWh energii elektrycznej.

Źródło: cire.pl

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dystrybutor samochodów elektrycznych Gdańsk, Auta elektryczne Katowice, Ładowarki ABL Stalowa Wola