Jest szansa na dopłaty do aut elektrycznych!

[2019-02-18] Jest szansa na dopłaty do aut elektrycznych!

Fundusz Niskoemisyjnego Transportu zostanie uzbrojony w potężne wpływy z opłaty emisyjnej. Środki te dofinansują m.in. zakup samochodów elektrycznych i budowę stacji ładowania. Kwoty są konkretne i naprawdę spore.

 
Z punktu widzenia kierowców najważniejszym punktem projektu jest zapis mówiący o dofinansowaniu zakupu osobowych pojazdów elektrycznych. Co prawda dotyczy on wyłącznie przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą lub najmem aut na prąd, ale de facto oznacza zniżki dla zwykłych kierowców.
 
Ustawa mówi o dofinansowaniu 30 proc. wartości samochodu, ale kwota nie może być wyższa niż 36 tys. zł. Przy takim dofinansowaniu elektryczny Golf kosztowałby tyle, co wersja GTD z najmocniejszym dieslem (133 tys. zamiast 169 tys. zł), ceny Nissana Leafa startowałyby od niespełna 120 tys. zamiast obecnych 155 tys. zł, a elektryczny Hyundai Ioniq kosztowałby niewiele więcej od wersji hybrydowej (127 tys. zamiast obecnych 163 tys. zł). Najtaniej byłoby w Renault - model Zoe z pojemniejszą niż dawniej baterią teraz kosztowałby niecałe 100 tys. zł.
 
Pewnym jest, że dofinansowania nie będą dotyczyły klasycznych hybryd. Wątpliwości budziły jednak hybrydy typu plug-in, czyli z opcją ładowania z zewnętrznego źródła.
 
 
 
Więcej: http://moto.pl/MotoPL/7,88389,24461103,jest-szansa-na-doplaty-do-samochodow-elektrycznych-w-polsce.html
Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Tarnów, ładowarki aut elektrycznych Zielona Góra, Popularne auta elektryczne Zakopane