Rivian R1T i R1S – elektryczne supersamochody

[2019-02-04] Rivian R1T i R1S – elektryczne supersamochody

Pickup R1T, tak przecież popularny format w Stanach Zjednoczonych, był przez startup Rivian najbardziej promowany w mediach. Ma być dostępny z trzech różnymi akumulatorami – 105 kWh, 135 kWh i 180 kWh.
Podwozie integruje w sobie cztery silniki elektryczne, po jednym na każde koło. Każdy z nich ma potencjał przyjąć do 147 kW i ma zapewniać wyjątkowe wrażenia dzięki zaawansowany możliwościom rozdziału momentu indywidualnie na każde koło, zależnie od potrzeb i warunków. Wybierając model 180 kWh rozpędzimy się do 96 km/h w 3,2 sekundy. Model ze 135 kWh akumulatorem jest jeszcze szybszy i potrzebuje zaledwie 3 sekund, aby na zegarach stuknęło 96. Najtańsza wersja, ze 105 kWh baterią, zapewnia przyspieszenie na poziomie „zwykłego” bardzo szybkiego auta, czyli 4,9 sekundy do 96 km/h. Ten ostatni oferuje kierowcy 560 Nm momentu obrotowego, a dwie droższe wersje „nieznacznie” więcej, bo 1120 Nm. Prędkość maksymalna, w przypadku każdego z nich, wynosi 125 mph, czyli około 200 km/h.
Producent podaje, że model ze 105 kWh akumulatorem zapewnia ok. 230 mil (368 km) zasięgu, 300 mil (480 km) w przypadku modelu 135 kWh i 400 mil (640 km) dla 180-tki.
Wnętrz mieści 5 osób, a do dyspozycji kierowcy będzie mnóstwo gadżetów, w tym sporo funkcji umożliwiających autonomiczne poruszanie się, w tym kamery, lidar, radar i GPS, co ma zapewnić mu 3 poziom autonomii. Samo oprogramowanie auta ma działać na podobnej zasadzie jak to, co oferuje Tesla – będzie się automatycznie uaktualniało przez internet.
Dla osób, które szukają SUV-a, przygotowano siedmiomiejscowy model R1S. To w zasadzie to samo auto, a największą różnicą jest inna buda, postawiona na tym samym podwoziu.
Samo podwozie jest w zasadzie identyczne, z drobnymi różnicami. R1S jest krótszy od R1T o około 38 cm i ma podobnie krótszy rozstaw osi. Tylną klapę z kolei rozwiązano podobnie jak w innych markach – jest podzielona na pół i górna część odchyla się do góry, a dolna do dołu.Sama specyfikacja techniczna jest bardzo zbliżona, z tą różnicą że R1S ma zasięg większy o około 10 mil (16 km) w przypadku każdej z wersji.

Żródło:imagazine.pl
 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Auta EV Gdańsk, Audi eTron Polkowice, Popularne auta elektryczne Sopot