Elektryczna cięzarówka Semi

[2019-01-30] Elektryczna cięzarówka Semi

Podczas oficjalnej prezentacji Elon Musk, założyciel i szef Tesla Motors poinformował że opracowany przez firmę ciągnik o nazwie Semi jest w stanie przewozić ładunek o łącznym ciężarze 36 ton wykorzystując do tego napęd elektryczny. Według producenta akumulatory Semi po naładowaniu wystarczają na pokonanie przez pojazd maksymalnego dystansu 800 km, a w ciągu 30 minut można osiągnąć poziom naładowania wystarczający do przejechania 400 mil.

Semi jest kontrolowana przez kierowcę, który w kabinie ma do dyspozycji m.in. 2 15-calowe monitory dotykowe pozwalające na sterowanie funkcjami ciężarówki i wyświetlające obraz z kamer na zewnętrz pojazdu. Do dyspozycji jest też automatyczny tryb prowadzenia, dzięki któremu Semi będzie poruszać się ze zdefiniowaną prędkością, automatycznie hamować przed przeszkodami i utrzymywać zadany tor jazdy. Według zapowiedzi ciągnik pozbawiony ładunku może osiągnąć przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 20 sek.
Pierwsze egzemplarze ciężarówki trafiły już do odbiorców!

Żródło: www.wirtualnemedia.pl
 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Importer aut elektrycznych, ładowarki aut elektrycznych Konin, Golf GTE Kalisz