Tesla Model 3 - dostawy do klientów już w lutym

[2019-01-23] Tesla Model 3 - dostawy do klientów już w lutym

Tesla Model 3 otrzymała właśnie europejską homologację co otwiera drogę do sprzedaży tych aut na Starym Kontynencie. Wszystko bardzo dobrze się układa, bo do Europy właśnie płynie pierwszy statek z tymi autami, który ma zacumować w porcie w Belgii już 2 lutego.
Jak informuje Electrek, za homologację w Europie odpowiada holenderski regulator RDW, który właśnie zatwierdził zgodność Modelu 3 z wymogami europejskiego prawa. Dzięki temu już w lutym pierwsi nabywcy najtańszego samochodu elektrycznego w ofercie Tesli będą mogli odebrać swoje auta. Według informacji podanych przez firmę Elona Muska, na Starym Kontynencie złożono prawie 14 000 rezerwacji na Model 3. Część z tych zamówionych aut jest już w drodze do portu Zeebrugge w Belgii, do którego planowo mają dotrzeć 2 lutego, czyli za około 2 tygodnie.
Firma odpowiedzialna za rozładunek aut zaoferowała nawet Tesli możliwość wydawania zamówionych aut klientom bezpośrednio w porcie, ale to jeszcze nie zostało potwierdzone. Gdyby tak się stało, Tesla byłaby w stanie dostarczyć do klientów nawet 3000 aut tygodniowo. Dzięki temu większość z oczekujących otrzymałoby swoje samochody w stosunkowo krótkim czasie. W europejskich salonach Tesli można też już składać zamówienia na Model 3, więc zapewne takie transporty będą realizowane wedle zapotrzebowania w trybie ciągłym.

Transport samochodów z portu w San Francisco do Europy może trwać od 2 do 5 tygodni w zależności od warunków. Ten pierwszy, który oczekujący na swoje auta śledzą w specjalnym temacie na Reddit’cie, wczoraj wpłynął do Kanału Panamskiego. Przyszli użytkownicy Modelu 3, którzy swoje rezerwacje złożyli nawet 3 lata temu, już nie mogą się doczekać, kiedy ich wymarzone auta wreszcie trafią w ich ręce.

Żródło: www.antyweb.pl 

Wybrane Realizacje
Darmowa konsultacja
Darmowa konsultacja dotyczaca samochodow
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu zgłoszenia zgodnie z RODO przez firmę iPolska, jako administratora danych zgodnie z Polityką Prywatnośći oraz Prywatnością Polityki Cookies.

Auta Elektryczne

Kreska pozioma

Auta Elektryczne są na bieżąco ze wszystkim, co najważniejsze dla branży elektromobilności. Dla Ciebie przekraczamy granice wychodząc poza stereotypowe myślenie o samochodach i ich możliwościach.
Dla Ciebie testujemy i wybieramy najlepsze rozwiązania.

Słoneczny garaż
Na naszych stronach znajdziesz zarówno elektryzujące oferty samochodów elektrycznych, ładowarek do aut elektrycznych jak również kompletne elektrownie słoneczne do zasilania Twojego domu oraz samochodu.

Elektromobilność jest naszą pasją i powołaniem, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do naszego świata "pozytywnej" energii!

Zobacz więcejO nas - oferujemy samochody elektryczne i hybrydowe

Zapisz sie na newsletter!
© 2021 AutaElektryczne.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
ładowarki nissan Konin, Dystrybutor pojazdów elektrycznych, Golf e